Sobotnie Spotkanie z Pasją z Chrisem Niedenthalem

Muzeum Okręgowe w Pile w ramach „Sobotnich spotkań z pasją” zaprasza w sobotę, 7 czerwca, o godz. 12.00 do Muzeum przy ul. Browarnej 7 na spotkanie z Chrisem Niedenthalem.

Chris Niedenthal, urodzony w 1950 roku w Londynie, fotograf, mistrz fotografii dokumentalnej. Ukończył studia fotograficzne w London College of Printing. Do Polski przyjechał w 1973 roku i pozostał tu do dziś. Jest członkiem rzeczywistym Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Współpracował z największymi tytułami prasy światowej, takich jak: „Newsweek”, „Time”, „Der Spiegel”, „Geo” czy „Stern”. Jest autorem zdjęcia „Czas Apokalipsy”, które wykonał 13 grudnia 1981 roku pod kinem Moskwa w Warszawie. Fotografia została wykonana w czasie wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Kilka lat później, w roku 1986 został laureatem Nagrody World Press Photo za portret sekretarza generalnego węgierskiego Jánosa Kádára. Zdjęcie ukazało się na okładce magazynu „Time”. Fotografia Chrisa Niedenthala to fotoreportaż z wydarzeń historii współczesnej – obrazy rzeczywistości, szarej prawdy i dokument codzienności.

pl. Chris Nidenthal2014
Wystawy: „Peerelka”, „Tabu. Portrety Nie Portretowanych”, „PracujeMY”, „Listy do Syna”. Razem z Tadeuszem Rolke: „Sąsiadka” w 2001.

Albumy: „Polska Rzeczpospolita Ludowa. Rekwizyty” (BOSZ, 2004), „13/12. Polska Stanu Wojennego” (Edipresse, 2006), „In Your Face” (Edition Fototapeta 2011) i autobiografii „Chris Niedenthal. Zawód: Fotograf” (Marginesy 2011).

Wstęp wolny.

Uwaga! Zapisy: tel. 67 211 07 89.

Sponsorzy:

Salon Optyczny Hanna Weber
Foto – Zaranek. Cyfrowe Laboratoria Fotograficzne
Agencja Reklamy STUDIO K2.

Więcej informacji:
Muzeum Okręgowe w Pile,
ul. Browarna 7
e-mail: oswiata@muzeum.pila.pl

red

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *