Sokół Piła na Gali boksu w Moszczenicy

Klub sportowy Widzew Łódź był organizatorem Gali Boksu. Tym razem gala zorganizowana została w Moszczenicy niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Fundatorami nagród byli Starosta Piotrkowski oraz Wójt Gminy Moszczenica. Sala miejscowej szkoły zapełniła się kibicami do ostatniego miejsca. Do udziału w ,,Gali”’ zgłosiło się 107 zawodników.  WKS Sokół Piła do startu zgłosił sześciu pięściarzy, jednak dla Pawła Piotrowskiego nie udało się znaleźć przeciwnika, a Marta Andrejew rozchorowała się.

Na Moszczenickim ringu zobaczyliśmy czterech pilan. Jako pierwszy do ringu wszedł Fabian Maślany. Po dobrej pierwszej rundzie, w drugiej całkowicie pogubił się i dał się kilka razy trafić. Sędzia ringowy, którym był medalista Olimpijski Paweł Skrzecz odesłał Fabiana do narożnika. Następnie Paweł Łoboziak przez cały czas kontrolował pojedynek i zwyciężył zdecydowanie. Kacper Sochacki skrzyżował rękawice z Adamem Banaszczykiem z RKS Łódź. Walka była bardzo wyrównana, jednak to przeciwnik był bardziej dokładny i to jego ręka powędrowała w górę. Najładniejszą walkę turnieju stoczyli Mikołąj Tobera Sokół z mistrzem Polski kadetów Patrykiem Cichym z KKS Poznań. Werdykt tej walki do końca był wielką niewiadomą, jednak sędziowie opowiedzieli się zawodnikiem KKS stosunkiem głosów 2-1. Zawodnicy otrzymali gromkie brawa oraz gratulacje od takich sław boksu jak Kazimierz Szczerba, Henryk Petrich czy Roman Rożek.

Uczestnictwo w Gali było dobrym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Okręgu. Wcześniej jednak start w turnieju we Frankfurcie i Szczecinie. Podziękowania dla Pawła Szczęśniaka firma OMEGA za użyczenie busa.

Sławomir Nowicki

sokol_na_gali00

sokol_na_gali04 sokol_na_gali01 sokol_na_gali02 sokol_na_gali03

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *