SP 12 z Piły laureatem programu Tesco dla Szkół

24 marca Pasaż Tesco w Pile stał się miejscem wyjątkowych kulinarnych odkryć za sprawą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile, którzy wraz z nauczycielami przybyli świętować swoje zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie Tesco dla Szkół – „Kulinarni Odkrywcy”. Zespół z Piły pokonał ponad 400 innych z całego kraju i zdobył nowoczesny sprzęt multimedialny dla swojej szkoły.

Pilscy uczniowie zawdzięczają sukces swoim talentom filmowym – ich zadaniem było nakręcenie 2-minutowego filmiku pokazującego, jak gotowanie może być ciekawą zabawą – jak również promocyjnym. Udało im się zaangażować w konkurs i zarazić pasją do gotowania całe szkoły, rodziny, władze samorządowe i lokalne społeczności. Ich pasję kulinarną docenili internauci oraz jurorzy, dzięki którym stanęli na podium 12. edycji konkursu Tesco dla Szkół. Zespół uczniów „SP12_4B_BRAINS”  podbił serce jurora – operatora filmowego i producenta Mirosława Jakubika i otrzymał tytuł laureata w kategorii „Najlepsza realizacja filmowa”, zdobywając nowoczesną pracownię multimedialną.

– Klasa, której jestem wychowawcą zintegrowała się, dzieci poznały swoje pasje i talenty, a burza mózgów, którą zorganizowaliśmy podczas wymyślania tematu przewodniego naszego filmu pokazała, iż moi uczniowie potrafią myśleć nieszablonowo i mają zaskakujące pomysły – mówi Agnieszka Łozicka, opiekun zwycięskiego zespołu. – Podczas lekcji wychowawczych rozmawialiśmy nie tylko o innych filmikach, które brały udział w konkursie, ale starałam się „podpiąć” tematy lekcji wychowawczych w taki sposób, by uczniowie korzystając ze strony konkursu mogli czegoś się jeszcze nauczyć.

Badania „Kulinarni odkrywcy” wykazały, że aż połowa dzieci w wieku 6-16 lat nie potrafi pokroić sobie chleba czy wędliny, czyli nie umie zrobić sobie prostego śniadania. A dzieci nie radzące sobie w kuchni w 70% sięgają po niezdrowe przekąski. Dlatego tegoroczna edycja konkursu miała za zadanie pokazać uczniom, że gotowanie jest nie tylko proste, ale również może być świetną zabawą. Strona internetowa konkursu skupiła ponad 100 tysięcy indywidualnych użytkowników, którzy oddali w sumie aż 1,6 miliona głosów na filmy uczestników. Dzięki konkursowi wszyscy zalogowani na stronie dowiedzieli się wiele o tajnikach gotowania i jego zaletach. Efekty tego kulinarnego eksperymentu można obejrzeć na stronie www.tescodlaszkol.pl

Uczniowie z Piły świętowali swoje zwycięstwo na Gali w towarzystwie nauczycieli, rodziców, jurorów, prezydenta Piły, przedstawicieli Banków Żywności, przedstawicieli lokalnych władz i organizacji oraz 80 uczniów – uczestników konkursu. Na gali, oprócz uroczystego wręczania nagród, było wiele gier i zabaw związanych z odkrywaniem kulinarnych talentów. Dzieci wykorzystując swoje zdolności i zdobytą wiedzę walczyły o dodatkowe upominki. Już niedługo uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile będą korzystali z nowoczesnej pracowni multimedialnej. Dzięki nagrodom lekcje będą mogły być jeszcze ciekawsze i bardziej angażujące.

Kolejna edycja Tesco dla Szkół rusza już jesienią, a do końca tego roku szkolnego wielkopolskie szkoły i uczniowie mają szansę zdobyć dodatkowe nagrody w trwających cały czas na stronie www.tescodlaszkol.pl specjalnych wyzwaniach i zadaniach. Zapraszamy wszystkich chętnych do zostania Kulinarnymi Odkrywcami!

Agnieszka Rutkowska

foto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.com

foto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *