Spadochroniarze pojawią się nad pilskim niebem… i nie tylko

W tym roku mija siedemdziesiąta rocznica lądowania spadochroniarzy z Batalionu Spadochronowego 1 Armii Wojska Polskiego w Puszczy Noteckiej koło wsi Sokołowo, dlatego z tej okazji zapraszamy Państwa serdecznie na imprezę związaną z tym historycznym wydarzeniem! Rekonstrukcja odbędzie się 13 września w okolicy Sokołowa – droga wojewódzka, około 1 km od Pomnika Batalionu Spadochronowego.

Natomiast już następnego dnia – 14 września – ruszamy z kolejną imprezą! Tym razem mamy zaszczyt zaprosić Państwa na pokazy spadochronowe, które odbędą się na lotnisku w Pile. Doświadczeni skoczkowie spadochronowi z różnych okolic Polski będą mogli zaprezentować swoje umiejętności. Pierwszy skok wykona Sławomir Pomietlak, sam o sobie mówiący, że jest dinozaurem spadochroniarstwa. Pan Sławomir w tym roku kończy 82 lata i to właśnie jemu przypadnie zaszczyt otwarcia tejże podniebnej uroczystości.

Skoczkowie będą trenować już od soboty, dzieląc niebo wraz z modelarzami, którzy w tym czasie na lotnisku będą latać modelami szybowców. Nie zabraknie również kolegów z Pilskiego Muzeum Wojskowego, którzy zaprezentują swoje wspaniałe maszyny. Galeria sprzętu PMW dostępna jest pod tym adresem:

Oferujemy również możliwość zakupienia skoku tandemowego. Dzięki temu można wejść na pokład wraz z innymi skoczkami i całe wydarzenie podziwiać nie z ziemi… lecz z niebios. Cena zakupu skoku tandemowego wykupionego przed imprezą wynosi 690 złotych. Cena zakupu takiego skoku podczas weekendu to koszt 750 złotych.

W przypadku decyzji o zakupie skoku, proszę niezwłocznie skontaktować się z panem Michałem Żmudą, prezesem VIII oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy. Numer kontaktowy: 661 925 336.

Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy.

PZS VIII O/Poznań

spadochroniarze_pojawia_sie10

spadochroniarze_pojawia_sie18 spadochroniarze_pojawia_sie11 spadochroniarze_pojawia_sie12 spadochroniarze_pojawia_sie13 spadochroniarze_pojawia_sie14 spadochroniarze_pojawia_sie15 spadochroniarze_pojawia_sie16 spadochroniarze_pojawia_sie17