Sporo inwestycji czeka pilskie obiekty sportowe

10 marca Komisja Spraw Społecznych Rady Miasta Piły swoje kolejne posiedzenie odbyła w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile. Podczas spotkania radni mogli wysłuchać informacji od Dyrektora Dariusza Kubickiego na temat przygotowania obiektów MOSiR-u do sezonu oraz prac inwestycyjnych na tych obiektach sportowych. W spotkaniu uczestniczyli działacze klubu Victoria Piła, którego drużyna o nazwie Polonia Piła rozgrywa swoje mecze na stadionie przy ul. Bydgoskiej.

Zanim spotkanie się odbyło radni mogli zobaczyć prace rozbiórkowe drewnianych ławek, w miejsce których pojawi się ponad 1200 krzesełek plastikowych na stadionie przy ul. Bydgoskiej. Trwają również prace na torze, aby po zamontowaniu bandy dmuchanej mogły rozpocząć się pierwsze treningi, a pod koniec marca zawody młodzieżowe.

– Podczas dzisiejszego spotkania chciałem radnym z komisji Spraw Społecznych przybliżyć to, co będzie się działo na stadionie przy ul. Żeromskiego, gdzie będą realizowane kolejne etapy inwestycji, m.in. hala na sporty walki, czy boisko rozgrzewkowe. Była też mowa o sporcie żużlowym, o obiekcie, na którym rozgrywają swoje mecze pilscy żużlowcy. W miarę naszych potrzeb będziemy pomagać zarządowi pilskiego klubu żużlowego. Mamy nadzieję, że sponsorzy nie odwrócą się od tej dyscypliny. Miastu zależy na tym, by żużel w Pile nadal funkcjonował. Ważne jest, by była u nas prawdziwa szkółka żużlowa, aby wychować następców Hampela, Dobruckiego, którzy zaczynali swoją karierę w Pile. Chciałem też przybliżyć problem modernizacji Płotek. Są już nowe domki. Pytaliśmy o cennik wynajęcia takiego domku i dalsze inwestycje – mówi Włodzimierz Bystrzycki, przewodniczący komisji spraw społecznych.

Wśród inwestycji na stadionie przy ulicy Żeromskiego wymienia się prace budowlane przy tunelu przy bieżni prowadzącym do szatni oraz montaż 2, 5 tys. krzesełek ( w tym dwa tysiące pod dachem). Na stadionie żużlowym pracę remontowe trwają. Jednak zwrócono uwagę, że obecna banda dmuchana, która w środę ma być zakłada jest już fatalnym stanie i należałoby kupić nową. Być może taki zapis trafi do propozycji budżetu na 2016 rok. Wkrótce ruszą przetargi pod wynajem domków letniskowych na Płotkach. Kolejne inwestycje będą możliwe po uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Potrzeb jest wiele jednak wymagają one sporych nakładów finansowych, aby obiekty sportowe były wizytówką miasta i przyciągały sportowców, kibiców, mieszkańców, turystów.

(SE)

sporo_inwestycji_czeka10

sporo_inwestycji_czeka28 sporo_inwestycji_czeka11 sporo_inwestycji_czeka12 sporo_inwestycji_czeka13 sporo_inwestycji_czeka14 sporo_inwestycji_czeka15 sporo_inwestycji_czeka16 sporo_inwestycji_czeka17 sporo_inwestycji_czeka18 sporo_inwestycji_czeka19 sporo_inwestycji_czeka20 sporo_inwestycji_czeka21 sporo_inwestycji_czeka22 sporo_inwestycji_czeka23 sporo_inwestycji_czeka24 sporo_inwestycji_czeka25 sporo_inwestycji_czeka26 sporo_inwestycji_czeka27

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *