Spotkania profilaktyka policyjnego z dziećmi i seniorami

Wakacje to intensywny czas dla Policji w całym kraju. Policjanci pracują w tym okresie na pełnych obrotach, by było bezpiecznie. Podobnie jest w powiecie chodzieskim. Mamy nadzieję, że rady i wskazówki przekazane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” sprawią, że ten czas upłynie wszystkim w bezpiecznej atmosferze.

Od początku wakacji policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą i rozmawiają o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku, w tym bezpieczeństwie na wodzie, ale także podczas pobytu w innych zakątkach naszego kraju i nie tylko. Dzieci dowiadują się, co koniecznie należy zabrać na plażę, co lepiej pozostawić w domu, w jaki sposób i gdzie wchodzić do wody, czego nie robić na kąpielisku, na co zwrócić uwagę, wreszcie jak korzystać ze sprzętów wodnych. Tym, którzy wybierają się na południe kraju, przypomniano o podstawowych zasadach obowiązujących w górach. Spotkania z dziećmi i młodzieżą to także okazja do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kwestii związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich, demoralizacją, czy cyber zagrożeniami. W trosce o bezpieczeństwo małoletnich, z uwagi na wzrost w okresie letnim zdarzeń dotyczących przypadków zatruć dopalaczami, także ten temat jest poruszany podczas pogadanek. Młodych urlopowiczów poinformowano także o kolejnej edycji konkursu Artystyczny przeWODNIK”, który został przygotowany przez Komendę Główną Policji oraz Fundację PZU w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W związku z tym, że w okresie letnim wielu seniorów pozostaje w domu samych, z uwagi na wyjazdy bliskich na urlop, także tę grupę społeczną edukujemy, by ochronić przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. W ostatnim czasie nadkom. Elżbieta Żulewska spotkała się z grupą blisko 50 seniorów wypoczywających na tzw. „Wczasach pod gruszą”. Policjantka omówiła bloki tematyczne dotyczące metod okradania, oszukiwania osób starszych, bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania, bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Spotkanie posłużyło także omówieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda oraz programu Dzielnicowy Bliżej Nas.

Mamy nadzieję, że to wakacyjne ABC bezpieczeństwa sprawi, że letni wypoczynek będzie udany.

Życzymy Państwu BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

KPP Chodzież

spotkania_profilaktyka

spotkania_profilaktyka_02 spotkania_profilaktyka_03 spotkania_profilaktyka_04 spotkania_profilaktyka_05 spotkania_profilaktyka_06 spotkania_profilaktyka_07 spotkania_profilaktyka_08 spotkania_profilaktyka_09