Spotkania ze sztuką rodzimych artystów

24 lipca w klubie muzycznym Scena w Pile odbyło się „Lipcowe kalendarzowe spotkanie autorskie”, z miesiąca na miesiąc cieszące się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Piły i regionu.

To podczas tych spotkań można przybliżyć publiczności twórczość wielu wybitnych rodzimych autorów. Jest także okazja do poznania niezwykle barwnych osobowości przez widzów oraz czytelników kalendarza poetyckiego, wydanego z inicjatywy Stowarzyszenia „Porozumienie Samorządowe”.

– Z obserwacji widzimy, że w każdym miesiącu oprócz stałej publiczności, którą tworzą autorzy danego miesiąca i ich rodziny, przychodzi za każdym razem inna grupa ludzi. To jest najlepsze w tym wszystkim, co może nas spotkać.  Jak widać po frekwencji, ludzie interesują się poezją, wbrew temu co wydawałoby się, że internet pogania do coraz większego tempa życia. Poezja pozwala nabrać dystansu. Na tych spotkaniach to się widzi. Spotkania trwają do późnych godzin wieczornych. Nasze spotkania to uczta dla duszy – bo poezja, oka – bo malarstwo… i muzyka, która łagodzi obyczaje. Trafiliśmy również na idealne miejsce, ponieważ lokal normalnie funkcjonuje podczas naszych spotkań i wstęp jest wolny. Uważam, że nasza inicjatywa na stałe wpisała się do katalogu kulturalnych wydarzeń miasta – mówi Bogusław Mikita, prezes Stowarzyszenia „Porozumienie Samorządowe”.

W czwartek, podczas siódmego spotkania, zgromadzona w „Scenie” publiczność mogła podziwiać malarstwo Andrzeja Podolaka, zapoznać się z poezją Elżbiety Wasyłyk i wysłuchać koncertu Chrisa Malinskiego.

Na przełomie sierpnia i września odbędzie się premiera wydawnictwa Pilskie kalendarze artystyczne. Połowa tomiku będzie zawierać piękne wiersze znanego krakowskiego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego, który napisał je specjalnie na tą okazję. Druga połowa będzie zawierać dzieła wybrane pilskich twórców słowa i obrazu.  Za miesiąc spotkanie z poezją Anonimusa i malarstwem Tadeusza Małeckiego . Już dziś serdecznie zapraszamy.

Sebastian Daukszewicz

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych01

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych02

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych03

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych04

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych05

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych06

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych07

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych08

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych09

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych10

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych11

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych12

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych13

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych14

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych15

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych16

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych17

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych18

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych19

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych20

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych21

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych22

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych23

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych24

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych25

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych26

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych27

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych28

spotkanie_ze_sztuka_rodzimych29