Spotkanie dla przedsiębiorców z regionu pilskiego

Spotkanie_dla_przedsiebiorcow

Szukasz godnego zaufania praktykanta? Chcesz odmłodzić swój biznes wykorzystując technologie, których uczą się dziś młodzi ludzie? Przyjdź w czwartek, 12 lutego, o godz. 10.00, do Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Sikorskiego 18a i przekonaj się, jak projekt „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” może pomóc Twojej firmie!

Spotkanie dedykowane firmom z branży reklamowej i poligraficznej organizowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Politechnikę Poznańską oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. W projekcie „Czas zawodowców” bierze już udział ponad połowa szkół kształcących zawodowo w naszym województwie oraz 800 pracodawców.

– Sam jestem absolwentem Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej, a doświadczenie w branży zdobywałem już od połowy szkoły średniej. Postanowiłem więc, że sami będziemy kreować naszych przyszłych pracowników począwszy od proponowania im praktyk zawodowych – mówi Łukasz Nowak, dyrektor generalny firmy WIZJA zajmującej się multimedialną realizacją imprez.

Specjalnie z myślą o pracodawcach i uczniach w ramach projektu powstał „System zawodowcy”, w którym ci pierwsi zamieszczają oferty praktyk i staży, a młodzież odpowiada na wybrane przez siebie ogłoszenia. Część z nich, przed przystąpieniem do szukania idealnej dla siebie oferty, odbywa tygodniowe przeszkolenie w laboratoriach praktyk na Politechnice Poznańskiej lub w dwóch pilskich szkołach – „Ekonomiku” i Technikum im. Hipolita Cegielskiego.

– Zapraszamy pracodawców do miejsca, które jest wizytówką naszego projektu. Uczniowie biorący udział w projekcie odbywają praktyki w dziesięciu laboratoriach, a podczas czwartkowego spotkania otworzymy drzwi jednego z nich. Chcemy aby pracodawcy przekonali się na własne oczy, że dzisiejsza młodzież jest dobrze wykształcona, ma chęci i zapał do pracy oraz może sprostać oczekiwaniom stawianym im podczas pracy – wyjaśnia Jędrzej Matuszczak, Naczelnik Wydziału ds. projektów unijnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, lidera projektu.

Ploter, drukarka 3D, okulary do eyetrackingu i sprzęt wykorzystywany podczas badań neuromarketingowych – obsługi tych zaawansowanych technologii uczy się w laboratoriach młodzież. Co więcej, podczas praktyk może naprawdę poczuć się jak w pracy.

– Staramy się, aby młodzi ludzie podczas praktyk rzeczywiście poczuli się jak w firmie czy przedsiębiorstwie. Obowiązuje ich ośmiogodzinny czas pracy, obecność na zajęciach jest obowiązkowa, a każdy z nich ma konkretne zadanie do wykonania, z którego jest rozliczany. Oprócz technicznej wiedzy dajemy im szkołę życia – mówi Anna Tatarska, kierująca zespołem ds. merytorycznej obsługi praktyk w laboratoriach.

Drzwi otwarte odbędą się 12 lutego 2015 roku o godzinie 10:00 w sali 40 Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Sikorskiego 18a w Pile. Spotkanie poprowadzi Kierownik Laboratoriów Anna Tatarska.

red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *