Spotkanie miłośników psów w Parku na Wyspie

5 października w Parku na Wyspie po raz piąty spotkali się miłośnicy psów, na akcji „Przygarnij Burka”. Wydarzenie to było okazją do poznania zwierzaków ze schroniska w Leszkowie, które czekały na adopcje. Nie zabrakło pomysłów na zabawę z psem, sposobów na pobudzenie jego inteligencji i rozwijanie różnorodnych umiejętności, porad zoopsychologa, weterynarzy, konkursów i zabaw.

Psy ze schroniska prezentowały wolontariuszki z Centrum Kształcenia Nauka oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile

– Od kilku miesięcy jestem wolontariuszką w schronisku dla zwierząt i wiem jak wierne, wdzięczne i pełne miłości są psiaki, które tam przebywają. Taki pies będzie ci wierny do końca życia i wdzięczny za nowe lepsze życie – mówi jedna z wolontariuszek.

Zadowolone są również osoby, które przygarnęły psiaka z pilskiego schroniska. – Jestem przeszczęśliwy. Pies jest wdzięczny i kochany. Nie brudzi, może bez problemu zostać sam w domu. Na początku spędzałem z nim dużo czasu, żeby mógł poznać domowników, aby nam zaufał i żeby wiedział, że to jego nowy dom. Gdybym mógł chętnie bym wziął jeszcze jednego psiaka – opowiada pan Mariusz.

Podczas imprezy poznaliśmy wyniki konkursu literackiego pt. „Adoptując jednego psa nie zmienisz świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa”. Konkurs polegał na napisaniu opowiadania, wiersza, eseju opisujących historię przygarniętego lub adoptowanego ze schroniska psa, zachęcających do adopcji, przygarniania zwierząt niczyich. Celem Konkursu było: ukazanie Piły jako miasta przyjaznego zwierzętom, propagowanie zachowań pro zwierzęcych, uwrażliwienie na potrzeby zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem psów, i promowanie adopcji psów niczyich. Do konkursu zgłoszono 15 prac. Po zapoznaniu się z pracami konkursowymi, w drodze głosowania wyłonieni zostali laureaci:

1 miejsce – Matylda Cieślewicz, za wiersz „Pieski świat”

2 miejsce – Martyna Jedlikowska za opowiadanie „Baron, który długo czekał na życie jak król”

3 miejsce – Martyna Anna Mikołajczak za wiersz „Burek”

Jury przyznało również wyróżnienia, które otrzymali:

Aneta Wieczorek za wiersz „Mój pies”, Dominika Dobersztyn za opowiadanie „Adoptując jednego psa nie zmieniasz świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa”, Julia Jurczenko za opowiadanie „Adoptując jednego psa nie zmieniasz świata, ale cały świat, ale cały świat zmieni się dla tego psa”,  Martyna Białek za opowiadanie „Adoptując jednego psa nie zmieniasz świata, ale cały świat, ale cały świat zmieni się dla tego psa”

– Ta piąta akcja pokazuje, że mamy serce i chcemy psom pomagać. Od pięciu lat w moim domu też mieszkają dwa psy ze schroniska, który są wiernymi przyjaciółmi, pomagają pilnować domu, a w trudnych momentach dzięki nim pojawia się uśmiech na naszych twarzach. Nie ma czego się bać. Te psy są nie zwykle wierne, oddane i dziękują za to, że mogły znaleźć swój dom – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Jeżeli dobrze przemyślałeś swoją decyzję i z pełną świadomością chcesz ofiarować zwierzęciu swój dom, zapraszamy serdecznie do Schroniska Piła Leszków.

Sebastian Daukszewicz

spotkanie_milosnikow_psow10

spotkanie_milosnikow_psow49 spotkanie_milosnikow_psow11 spotkanie_milosnikow_psow12 spotkanie_milosnikow_psow13 spotkanie_milosnikow_psow14 spotkanie_milosnikow_psow15 spotkanie_milosnikow_psow16 spotkanie_milosnikow_psow17 spotkanie_milosnikow_psow18 spotkanie_milosnikow_psow19 spotkanie_milosnikow_psow20 spotkanie_milosnikow_psow21 spotkanie_milosnikow_psow22 spotkanie_milosnikow_psow23 spotkanie_milosnikow_psow24 spotkanie_milosnikow_psow25 spotkanie_milosnikow_psow26 spotkanie_milosnikow_psow27 spotkanie_milosnikow_psow28 spotkanie_milosnikow_psow29 spotkanie_milosnikow_psow30 spotkanie_milosnikow_psow31 spotkanie_milosnikow_psow32 spotkanie_milosnikow_psow33 spotkanie_milosnikow_psow34 spotkanie_milosnikow_psow35 spotkanie_milosnikow_psow36 spotkanie_milosnikow_psow37 spotkanie_milosnikow_psow38 spotkanie_milosnikow_psow39 spotkanie_milosnikow_psow40 spotkanie_milosnikow_psow41 spotkanie_milosnikow_psow42 spotkanie_milosnikow_psow43 spotkanie_milosnikow_psow44 spotkanie_milosnikow_psow45 spotkanie_milosnikow_psow46 spotkanie_milosnikow_psow47 spotkanie_milosnikow_psow48