Spotkanie na strzelnicy

W powiecie złotowskim Nadleśnictwo Lipka oddało do użytku strzelnicę sportową. Przedstawiciele Policji, Służby Więziennej, Koła Łowieckiego i Straży Leśnej mieli okazję zwiedzić obiekt i omówić warunki użytkowania.

 

16.05 Komendant Powiatowy Policji w Złotowie uczestniczył w spotkaniu zainicjowanym przez Nadleśnictwo Lipka, które jest dysponentem strzelnicy sportowej. Obiekt usytuowany jest w okolicach miejscowości Górzna, a po modernizacji i gruntownej przebudowie umożliwia oddawanie strzału nawet z 200 m.

 

W spotkaniu uczestniczyli Nadleśniczy Nadleśnictwa Lipka – Janusz Grabowski, Strażnik Leśny Nadleśnictwa Lipka – Łukasz Paprocki, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Czarnem – por. Piotr Nowak oraz prezes Koła Łowieckiego Bory Kujańskie – Ryszard Standio.

 

W trakcie spotkania zaprezentowano możliwości jakie daje obiekt. Omówiono również system rezerwacji i możliwości korzystania z obiektu przez służby.

 

Mamy nadzieję, że teraz jeszcze w lepszych warunkach funkcjonariusze złotowskiej jednostki będą mogli doskonalić umiejętności strzeleckie.

 

Więcej informacji o strzelnicy i możliwości rezerwacji znajduje się na stronie Nadleśnictwa Lipka.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów