Spotkanie noworoczne w Nowej Wsi Ujskiej

Spotkanie noworoczne ludowców i Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych z terenu gminy Ujście odbyło się w czwartek 18 stycznia  w sali wiejskiej w Nowej Wsi Ujskiej.

Na zaproszenie Stefana Piechockiego, wicestarosty pilskiego i prezesa Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Pile oraz Juliana Grasia prezesa Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych, przybyli członkowie i sympatycy ruchu ludowego oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych byli m.in. Krzysztof Paszyk – poseł RP, Jan Pikulik –  radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Stanisław Wełniak oraz Roman Sobieszczyk – wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile, Jerzy Wiesiołek – członek Zarządu Powiatu w Pile, Agnieszka Mrotek –  radna Rady Powiatu w Pile, Roman Wrotecki – burmistrz Miasta i Gminy Ujście, Jan Maślak – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Ujściu, a także Janusz Chamarczuk – radny Rady Miejskiej w Ujściu.

Podczas toastu noworocznego Stefan Piechocki podziękował i życzył dużo wytrwałości w dalszej pracy działaczom społecznym, zaangażowanym w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Podkreślił, że to dzięki ich motywacji mieszkańcy tak licznie angażują się w przedsięwzięcia organizowane na terenie gminy Ujście.

Na spotkaniu nie zabrakło rozmów na temat obecnej sytuacji rolników oraz planowanych na ten rok  inwestycji na terenie gminy Ujście.

Imprezę uświetniły występy zespołu wokalnego „Kasztelanki” pod kierunkiem Marka Frąckowiaka oraz utalentowanej skrzypaczki Michaliny Kowali.

K.S.

spotkanie_noworoczne_w_nowej_wsi_ujskiej00

spotkanie_noworoczne_w_nowej_wsi_ujskiej03 spotkanie_noworoczne_w_nowej_wsi_ujskiej01 spotkanie_noworoczne_w_nowej_wsi_ujskiej02