Spotkanie profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Świętej

We wtorek (05.03) w Szkole Podstawowej w Świętej, odbyło się spotkanie z uczniami klas 6-8 na którym poruszono i szeroko omówiono tematykę bezpiecznego internetu oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Mamy nadzieję, że po tej lekcji uczniowie będą rozważnie korzystać z mediów społecznościowych i internetu.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zorganizowali spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Świętej. Jego celem było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się w internecie. Mundurowi przypomnieli o  zagrożeniach wynikających z nierozsądnego korzystania z portali społecznościowych. Dyskutowali również  na temat publikowania filmów, umieszczaniem na portalach społecznościowych informacji o sobie, ograniczeniach wiekowych i zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Poruszono problem agresji słownej i mowy nienawiści.

 

Przypomniano i poruszono zasady odpowiedzialności nieletnich za swoje czyny, także związane z odpowiedzialnym korzystaniem z mediów społecznościowych.

 

Mamy nadzieję,  że po tej lekcji uczniowie będą korzystać z przekazanej im wiedzy i ostrzeżeń związanych z bezpieczeństwem w Internecie.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów