Spotkanie samorządowców powiatu złotowskiego w ministrami

spotkanie_samorzadowcow

Starosta złotowski Ryszard Goławski oraz przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka spotkali się w Wiceministrem Obrony Narodowej Marcinem Ociepą oraz Wiceministrem Rozwoju i Technologii Grzegorzem Piechowiakiem.

Podczas spotkania omówiono szereg spraw związanych z rozwojem powiatu złotowskiego. Starosta Ryszard Goławski podziękował za dotychczasową, bardzo dobrą współpracę z ministerstwami oraz za wsparcie wiceministra Marcina Ociepy i wiceministra Grzegorza Piechowiaka w realizacji największej na terenie powiatu złotowskiego inwestycji drogowej – remontu drogi powiatowej Nadarzyce – Sypniewo. Powiat złotowski bowiem został wsparty kwotą 59 mln. Droga otrzymała status drogi o znaczeniu obronnym. Stanowi ona bezpośredni dojazd do 21. Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach i stanowi łącznik z drogą krajową nr 11. Jest istotnym elementem komunikacyjnym dla Sił Zbrojnych RP oraz wojsk sojuszniczych.

Jednocześnie Ministerstwo Infrastruktury poinformowało samorząd powiatu złotowskiego o wydaniu pozytywnej opinii do projektu budowlanego i nie wniosło do niego żadnych uwag. Pismo w tej sprawie starosta złotowski otrzymał 23 lutego br.

zlotow-powiat.pl