Spotkanie z seniorami

20 listopada 2019 zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chodzieży.  

Spotkanie z seniorami odbyło się w ramach kampaniami społecznych: „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”, „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO” oraz „BEZPIECZNE ŻYCIE SENIORA”. Tematy związane były m.in. z zagrożeniami występującymi w miejscach zamieszkania, w tym zagrożenie jakie ze sobą niesie tlenek węgla i sposoby zabezpieczania się przed „czadem”. Funkcjonariusze omówili ponadto seniorom profilaktykę przeciwdziałania zagrożeniom oraz zasady ewakuacji z budynku.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego oraz przypomina o zakazie składowania materiałów palnych na drogach komunikacji ogólnej służących ewakuacji lub umieszczaniu przedmiotów na tych drogach w sposób zmniejszający ich szerokość albo wysokość poniżej wymaganych wartości.

Szczegółowe porady dotyczące bezpiecznego zachowywania się przy występujących zagrożeniach można uzyskać na stronie internetowej komendy http://www.chodziez.psp.wlkp.pl/ w zakładce „PORADY”.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz  
Zdjęcia: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chodzieży

spotkanie_z_seniorami1_01

spotkanie_z_seniorami1_04 spotkanie_z_seniorami1_02 spotkanie_z_seniorami1_03