Sprawcy kradzieży z włamaniem zatrzymani

sprawcy_kradziezy

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Kaczorach zatrzymali dwie osoby w związku z kradzieżą sprzętu RTV oraz AGD o wartości blisko 2000 zł. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

W marcu bieżącego roku policjanci Posterunku Policji w Kaczorach otrzymali informację o włamaniu do jednej z altan letniskowych zlokalizowanych na terenie gminy. Z jej wnętrza został zabrany sprzęt RTV oraz AGD w postaci telewizora oraz lodówki. Właściciel oszacował straty na blisko 2000 zł. W ciągu tygodnia funkcjonariusze posterunku ustalili i zatrzymali jednego ze sprawców. Kilka godzin później został zatrzymany także drugi mężczyzna.

Prowadzone postępowanie pozwoliło ustalić, że sprawcą włamania okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Kaczory. Drugi z mężczyzn, 24-latek usłyszał zarzut nieumyślnego paserstwa. Mienie, które padło łupem włamywacza, a później było ukrywane na posesji drugiego z mężczyzn zostało w całości odzyskane i zwrócone do właściciela.

Za dokonanie kradzieży z włamaniem sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Natomiast za nieumyślne paserstwo Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile