Sprawcy rozboju w Ujściu trafią do aresztu na 3 miesiące

sprawcy_rozboju

Dwóch mieszkańców gminy Ujście decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży trafi do aresztu na okres trzech miesięcy za dokonanie rozboju.

15 kwietnia Komenda Powiatowa Policji w Pile została poinformowana o tym, że chwilę wcześniej w Ujściu został zaatakowany mężczyzna, który był bity na przystanku autobusowym. Od razu na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że pokrzywdzony odjechał z miejsca zdarzenia autobusem miejskim w kierunku Piły. Funkcjonariusze niezwłocznie dotarli do pokrzywdzonego, ustalili świadków zdarzenia oraz podjęli działania zmierzające do zabezpieczenia materiału dowodowego. W sprawę włączyli się policjanci z Ujścia, a także pilscy kryminalni. W wyniku prowadzonych czynności ustalono sprawców, którzy zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Ujście. Dokładna analiza okoliczności zdarzenia ujawniła, że sprawcy nie tylko pobili pokrzywdzonego, ale również zabrali mu jego telefon komórkowy. Dwaj mieszkańcy gminy Ujście dokonując rozboju wobec pokrzywdzonego popełnili przestępstwo z art. 280 Kodeksu Karnego. Na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Chodzieży, Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy dla sprawców przestępstwa.

Za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W tym przypadku obywatelska postawa i wzorowa reakcja świadka pomogły, w krótkim czasie dotrzeć do pokrzywdzonego. Dzięki przekazanej informacji szybko podjęto też działania, których efektem było zatrzymanie sprawców rozboju. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile