Sprawdź się w Biegu Spartakusa

Roman Radowski wraz z kolegą Michałem Wawrzyniakiem we wrześniu wymyślili aby zrobić imprezę biegową, która nie byłaby zwykłym biegiem, lecz survivalowym z wymyślnymi przeszkodami.

– Sam uczestniczę w tego typu biegach, w zeszłym roku przebiegłem dużo, dużo kilometrów. Byłem na eventach tego typu w Polsce, Czechach i Słowacji, w sumie ok 10 biegów. Po licznych rozmowach nazwaliśmy naszą imprezę „Biegiem Spartakusa” na cześć rzymskiego wojownika i twórcy powstania niewolników – mówi jeden z pomysłodawców biegu, Roman Radowski.

– Główną idą biegu jest przede wszystkim dobra zabawa. Na odcinku liczącym 6 kilometrów jest 30 przeszkód, naturalnych jak i sztucznych wykonanych i przywiezionych przez nas. Na trasie spotkamy rzeczki, ściany, błoto, urwiska, podbiegi, kontenery z wodą i kilka innych ciekawych przeszkód. Każdy może sprawdzić się w tego rodzaju zawodach, jedyną przeszkodą jest nasz strach, który musimy przezwyciężyć – uzupełnia pan Roman.

Jak mówi Roman Radowski, ktoś kto nie może pokonać przeszkody nie jest dyskwalifikowany, musi jedynie wykonać 20 burpee, tzw. krokodylków – padnij, pompka, powstań.

– Jesteśmy pierwszą tego typu imprezą na północy Wielkopolski, najbliższe są w Poznaniu, Gdańsku, chcemy dać ludziom możliwość sprawdzenia się, bez potrzeby przemierzania setek kilometrów na południe Polski. Zanim wystartujesz w biegu możesz wziąć udział 5 marca, na Półwyspie Rybackim w Złotowie w oficjalnym treningu przed biegiem. Będzie można tam sprawdzić swoje siły na specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami. Wśród uczestników treningu rozlosujemy voucher upoważniający do darmowego startu w biegu  – puentuje spirytus movens „Biegu Spartakausa”.

Nie czekajcie do ostatniej chwili. Zapiszcie się już dzisiaj! Ilość miejsc ograniczona. Opłata startowa wynosi 60 zł (bieg + koszulka + medal +napój). Zapraszamy!

Link do strony biegu: http://biegspartakusa.pl/ .

mm

sprawdz_sie_w_biegu01

sprawdz_sie_w_biegu02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *