Sprawdzamy, kontrolujemy, edukujemy, żeby na drogach powiatu wałeckiego było bezpiecznie

Dla policjantów, kierujących, pieszych i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego bezpieczeństwo na drodze to bardzo ważna kwestia. Działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym każdego dnia realizowane są przez policjantów z wałeckiej komendy. Nie jest inaczej w sezonie wakacyjnym.

Bezpieczeństwo na drodze zależy od wielu czynników. Jednak siadając za kierownicę pojazdu należy pamiętać, że na drodze wiele zależy od naszej postawy. Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach.

Dlatego tak ważne są kontrole policyjne. Zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy większa ilość pojazdów porusza się po drogach, a wzmożony ruch można zaobserwować zwłaszcza w rozpoczynające się dni weekendowe. Działania policjantów koncentrują się na sprawdzaniu prędkości przejeżdżających przez powiat pojazdów, kontrolach autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku, kontrolach stanu trzeźwości kierujących, wymaganych dokumentach czy sprawdzaniu stanu technicznego pojazdu oraz właściwym przewozie pasażerów. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!

Pamiętaj!

Samochód ruszając w trasę powinien być sprawny, a kierowca i pasażerowie przez całą drogę powinni mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Młodsze dzieci należy bezwzględnie przewozić w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach do przewożenia dzieci.

Pieszy powinien poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, a gdy ich nie ma poboczem. Z jezdni korzystamy tylko wtedy, gdy nie ma chodnika bądź drogi dla pieszych, a wzdłuż jezdni brakuje pobocza.

Rowerzysta również ma swoje uprawnienia ale i obowiązki oraz zakazy.

KPP Wałcz

sprawdzamy_kontrolujemy

sprawdzamy_kontrolujemy_02 sprawdzamy_kontrolujemy_03 sprawdzamy_kontrolujemy_04 sprawdzamy_kontrolujemy_05