Sprawdzamy prezydentów: Piotr Głowski

sprawdzamy_prezydentow

Grupa Onet.pl we współpracy z serwisem MamPrawoWiedziec.pl zaczyna akcję „Sprawdzamy prezydentów”, podczas której dziennikarze i analitycy podsumują pierwszy rok kadencji prezydentów 107 polskich miast. Po roku od wyborów samorządowych sprawdzimy, w jakim stopniu włodarze zrealizowali własne wyborcze obietnice i z jakimi problemami zmagają się na co dzień.

Wybraliśmy dwie obietnice złożone w kampanii przez obecnego prezydenta Piły i zapytaliśmy, jak się wywiązuje z ich realizacji.

Dwie obietnice prezydenta

1. Rozbudowa strefy przemysłowej Piła Południowo-Wschodnia

2. Plan stworzenia aglomeracji miejskiej, której sercem byłaby oczywiście Piła. Miałaby objąć obszar w promieniu do 50 km wokół miasta i liczyć nawet 400 tys. mieszkańców.

Oto odpowiedzi, które otrzymaliśmy od prezydenta:

Rozbudowa strefy przemysłowej Piła Południowo-Wschodnia

Mamy gotowy projekt inwestycyjny rozbudowy Strefy Przemysłowej Piła Południowo-Wschodnia (dokumentacja techniczna). Obecnie jesteśmy w trakcie konstruowania Budżetu na rok 2016 oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. W obu tych dokumentach znajdą się zapisy dotyczące realizacji tego zadania. Realizacja projektu rozpocznie na początku 2016 roku.

Plan stworzenia aglomeracji miejskiej

Kończymy prace nad utworzeniem Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji. Projekt (w założeniach i w zakresie finansowania ze środków UE zbliżony do regionalnych ZIT-ów) został złożony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Jego realizacja wspierać będzie finansowo projekty przygotowywane wspólnie z sąsiednimi gminami, integrujące obszar aglomeracji pilskiej.

Niezależnie od działań formalnych i projektowych, mieszkańcy Północnej Wielkopolski korzystają z oferty kulturalnej, sportowej, handlowej i gospodarczej naszego miasta. Aktywizujemy rynek pracy m.in. poprzez Pilskie Subregionalne Targi Pracy, wspólnie z innymi samorządami naszego subregionu tworzymy związki międzygminne, spółdzielnie socjalne.

Źródło: www.onet.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *