Srebro Remka w Bydgoszczy

srebro_remka

W Bydgoszczy na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbyły się 92. Mistrzostwa Polski Seniorów, w których startowali lekkoatleci pilskiej Gwardii. Srebrny medal wywalczył w biegu na 100 m Remigiusz Olszewski, z wynikiem 10,41.

Trenowany przez tatę Ryszarda gwardzista, lider tegorocznych tabel krajowych z wynikiem 10,21, tym razem musiał uznać wyższość lepiej dysponowanego na tych zawodach Karola Zalewskiego z AZS UWM Olsztyn, który wygrał z najlepszym swoim tegorocznym wynikiem 10,30.

Przypomnijmy, że pilanin jest tegorocznym Mistrzem Polski na hali w biegu na 60 m i ma zliczony start w Halowych Mistrzostwach Świata w Portland. Teraz Remek będzie przygotowywał się do startu w Mistrzostwach Europy, które w dniach 6 – 10 lipca odbędą się w Amsterdamie, gdzie będzie biegał na 100 m i z kolegami z reprezentacji podejmie ostatnią próbę kwalifikacji w sztafecie 4 x 100 m na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

W Bydgoszczy startowała również młoda sprinterka pilskiej Gwardii Klaudia Adamek. Najmłodsza w gronie starszych koleżanek zajęła dziewiąte miejsce, pierwsze poza finałem z wynikiem 11,90. Dodajmy, że bieg Klaudii odbywał się pod wiatr, a do biegu finałowego z wynikami awansowały zawodniczki z jedynego biegu eliminacyjnego rozegranego ze sprzyjającym wiatrem. Remek Olszewski  zrezygnował ze startu na 200 m, natomiast Klaudia z wynikiem 24,86 została sklasyfikowana na trzynastym miejscu.

Na Mitingu w Kutnie zawodniczka Gwardii, Susana Lachele w biegu na 400 m ppł uzyskała rekord życiowy z rezultatem  63,75, a Patrycja Adamek 67,78.