Środa z profilaktyką. Profilaktyka chorób serca | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Środa z profilaktyką. Profilaktyka chorób serca

  O niewydolności serca kardiolodzy mówią w kategoriach nowej, niezakaźnej epidemii. Szacuje się, że dziś cierpi na nią ok. miliona Polaków, w ciągu dekady liczba chorych zwiększy się o połowę. Niektóre wzorce zachowań składające się na współczesny styl życia tj.: niewłaściwe odżywianie, siedzący tryb życia, spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, stres mają wpływ na rozwój chorób układu krążenia.

  Na pytania:

  - Jaki styl życia rekomenduje nasz ekspert, by cieszyć się zdrowiem?

  - Jakie zasady wdrożyć w trosce o serce?

  - Jaka dieta jest rekomendowana?

  Odpowiada w materiale video https://www.youtube.com/watch?v=GKiwbPc_K-Y dr Małgorzata Obara-Gołębiowska psycholog, specjalista ds. dietetyki i poradnictwa żywieniowego.

  Wiesz, że…?

  Według Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego wdychanie dymu tytoniowego przyczynia się rocznie do około 34 tysięcy przedwczesnych zgonów z powodu chorób serca. Unikaj palenia (również biernego).

  Długie siedzenie, zwiększa ryzyko zakrzepicy żył głębokich. Sprzyja również występowaniu nadwagi i otyłości, dlatego ruszaj się przez cały dzień. Parkuj dalej od biura, spaceruj kilka razy w czasie pracy. Zadbaj o aktywność fizyczną.

  Zaburzenie flory bakteryjnej jamy ustnej determinuje 3-krotnie zwiększony wzrost zachorowań na choroby sercowo-naczyniowe m.in. zawał mięśnia serca, udar mózgu, przewlekła niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca.

  Dbaj o higienę jamy ustnej.

  Badaj się profilaktycznie.

  Ważne informacje znajdziesz na poniższych grafikach
  #ŚrodazProfilaktyką #DietyNFZ #8TygodniDoZdrowia #Profilaktyka40Plus

  Akademia NFZ

  sroda_z_profilaktyka1_01

  sroda_z_profilaktyka1_03 sroda_z_profilaktyka1_02