Stacja Szamocin zrealizowała dwa projekty artystyczno – edukacyjne

W 2023 roku Stacja Szamocin realizowała dwa projekty artystyczno – edukacyjne, które uzyskały dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W czterech miejscowościach wiejskich w gminie Szydłowo realizowany był przez aktorów projekt „Teatr lalkowy w świetlicach wiejskich”. Widzowie, zarówno dzieci, jak i dorośli mogli podziwiać unikalne lalki i formy starych przedmiotów, poznać nietypowe instrumenty muzyczne, nauczyć się ciekawych piosenek a przede wszystkim wspólnie wyruszyć w teatralną podróż do krainy baśni.

 

Mieszkańcy Pokrzywnicy, Skrzatusza, Kotunia i Tarnowa mają możliwość korzystania z pięknie a nieraz bardzo nowocześnie wyremontowanych świetlic. Organizują swoje imprezy lokalne i spotykają się m.in. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich czy zespoły śpiewacze. Po raz pierwszy do tych miejscowości zawitał teatr artystyczny. Jeżeli spektakle spodobały się, Teatr Stacja Szamocin powróci z ideą prezentacji lalkowych spektakli w gminie Szydłowo.

 

Drugi program „Kontynuacja Akademii Młodych Liderów” tworzony był w okresie wakacji na dworcu. Przeprowadzony został cykl warsztatów artystycznych. W każdej z czterech sekcji (teatr, plastyka, warsztaty cyrkowo – kuglarskie, fotografia, połączona z zajęciami przyrodniczymi ), uczestnicy mieli możliwość rozwijać swoje pasje i hobby, nabywać nowe umiejętności oraz zdobywali wiedzę praktyczną.

 

Na zakończenie projektu odbyły się dwa pokazy finalne: teatralny i cyrkowo – kuglarski w Szkole Podstawowej w Szamocinie oraz w ośrodku na Dworcowej. Zaprezentowane zostały wystawy: fotografii grupy przyrodniczej oraz prace dzieci z sekcji plastycznej, które wyeksponowane były również w Starej Skrzyni oraz w lokalnej bibliotece w Centrum Integracji Społecznej.

 

Stacja Szamocin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *