Stadion przy ul. Okrzei

Powiat Pilski przygotowuje się do modernizacji stadionu przy ul. Okrzei w Pile. Bieżący rok poświęcony będzie przede wszystkim na wypracowanie odpowiedniej koncepcji funkcjonalnej i technicznej obiektu. Służyć temu mają m.in. wizytacje podobnych, już funkcjonujących obiektów sportowych.

Wicestarosta pilski Stefan Piechocki i Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu spotkali się z komendantem Szkoły Policji w Pile insp. Piotrem Leciejewskim i zastępcą komendanta insp. Romanem Gryczką. Spotkanie dotyczyło rozwiązań jakie zostały wykorzystane podczas remontu obiektów sportowych pilskiej Szkoły. Na przestrzeni ostatnich kilku lat baza sportowa Szkoły Policji w Pile została gruntownie zmodernizowana, z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Remont budynku, w którym znajdują się sale sportowe kosztował blisko 4 mln złotych, a modernizacja boiska sportowego 1,8 tys. zł.

– Przygotowując się do modernizacji stadionu przy ul. Okrzei chcemy zapoznać się w jaki sposób inni remontowali podobne obiekty – mówi Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu. – Jeżeli chodzi o Szkołę Policji w Pile to jesteśmy pod wrażeniem zarówno sal sportowych jak i samego boiska. Część z zastosowanych tu rozwiązań funkcjonalnych i technologicznych moglibyśmy z powodzeniem wykorzystać, planując modernizacje naszych, szkolnych hal sportowych jak i samego stadionu przy ul. Okrzei.

– Bez wątpienia zaplecze sportowe Szkoły Policji w Pile jest bardzo dobre, choć zdajemy sobie sprawę, że taki standard jest dziś wymagany i jest on kosztowny – mówi wicestarosta Stefan Piechocki. Planując modernizacje własnych obiektów musimy brać pod uwagę nie tylko ich nowoczesność i funkcjonalność, ale przede wszystkim możliwości finansowe, dlatego zakładamy etapowe realizowanie inwestycji.

Modernizacja najstarszego, blisko 100-letniego stadionu w Pile, to wyzwanie, z którym planują zmierzyć się obecne władze Powiatu Pilskiego. Realizacja inwestycji miałaby być rozłożona na dwa, trzy lata.

Agnieszka Matusiak

stadion_przy_okrzei00

stadion_przy_okrzei08 stadion_przy_okrzei01 stadion_przy_okrzei02 stadion_przy_okrzei03 stadion_przy_okrzei04 stadion_przy_okrzei05 stadion_przy_okrzei06 stadion_przy_okrzei07

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *