Starosta nagrodził za wybitne osiągnięcia sportowe

3 lutego w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pile odbyło się uroczyste wręczenie nagród Starosty Pilskiego za wybitne osiągnięcia sportowe za 2015 r. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele m.in. takich dyscyplin jak: lekkoatletyka, strzelectwo sportowe, judo, boks, piłka siatkowa czy taniec towarzyski.

Otwierając uroczystość Franciszek Tamas, pogratulował sportowcom i trenerom ich osiągnięć.

– Wasza działalność na niwie sportowej jako zawodników, jako trenerów, jako klubów sportowych jest tym, czym życie powinno być. Aktywne, spełniające się, dążące do osiągania wyznaczonych sobie celów. Dziś szczyt jest dla was, jesteście chlubą powiatu pilskiego w dziedzinie, jaką jest sport. W imieniu Powiatu Pilskiego dziękuje wam za waszą aktywność. Życzę wam, aby sukcesy roku ubiegłego były zwiększone w roku bieżącym i abyście w tym, co robicie byli szczęśliwi i spełnieni – mówił podczas spotkania Franciszek Tamas, starosta pilski.

12 stycznia Komisja ds. nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia sportowe odbyła posiedzenie i przystąpiła do oceny wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia sportowe, których wpłynęło ogółem 58. Poniżej prezentujemy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych  sportowców, trenerów i działaczy.

ZAWODNICY I DZIAŁACZE – listy gratulacyjne

1.    Jan Słowiński – oddany działacz – wolontariusz WKS Sokół Piła

2.    Tomasz Radtka – LZS Jedność Łobżenica (5 m. na MP Weteranów w półmaratonie Murowana Goślina; w latach 2010 – 2011 triumfator cyklu „Biegaj z nami”)

3.    Krzysztof Gajewski – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile (I miejsce w Wielkopolskiej Lidze – konkurencja: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, rekordzista Wielkopolski – rekord ustanowiony w Częstochowie)

4.    Weronika Szyda – NSS-S „Sprawni – Razem” (4 medale na MP w pływaniu – złoty, dwa srebrne i brązowy)

5.    Norman Andrzejewski – NSS-S „Sprawni – Razem” (3 medale na MP w pływaniu – złoty, srebrny i brązowy)

6.    Karolina Witek – Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno – Sportowe „Sprawni – Razem” (2 m. na MP w warcabach)

7.    Łukasz Paliński – NSS-S „Sprawni – Razem”  (1 m. na MP w warcabach)

PUCHARY I LISTY GRATULACYJNE

1.    Zbigniew Makowski (podnoszenie ciężarów – sztangista, kategoria: weteran) – mistrz Polski (po raz 13.), zdobywca Pucharu Polski (po raz 9.), wicemistrz Europy (Walia), wicemistrz świata (Finlandia), 2 m. na Olimpiadzie Europejskiej (Francja); w tym roku czekają go m. in. zawody w Japonii, Azerbejdżanie i Niemczech

2.    Szkoła Podstawowa nr 12 w Pile (Maciej Kwiatkowski) – 3 m. na MP Szkolnego Związku Sportowego w Czwórboju Lekkoatletycznym – Olecko – bieg na 60 m, rzut piłką palantową, skok w dal, bieg na 600 m (Marta Kreczmer, Klaudia Płotka, Julia Zaborska, Gabriela Ziesche, Aleksandra Rucka, Ida Lewandowska)

3.    Szkoła Podstawowa nr 4 w Pile (Władysław Zieliński) – 3 m. na MP Szkolnego Związku Sportowego w Czwórboju Lekkoatletycznym – Olecko (Jakub Bąk, Filip Wasilewski, Oskar Hryckiewicz, Tomasz Mosler, Jerzy Krasoń, Kacper Kowalski, Hubert Tylkowski)

4.    Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile (Halina Kowalska i Katarzyna Mendlik) – 2 m. na Mistrzostwach Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Poznań (Mikołaj Czechowicz, Kamil Markiewicz, Jakub Leszczyński, Kacper Sokołowski, Jan Kokoszyński, Oskar Marchlewski, Aneta Wawrzyniak, Martyna Kot, Olga Banasik, Oliwia Fąs, Wiktoria Pyszewska, Antonina Kopka)

5.    Gimnazjum w Wyrzysku (Łukasz Sadłowski) – 2 m. na Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym – Luboń (Wojciech Hałas, Patryk Jańczyk, Jakub Jagodziński)

TRENERZY – listy gratulacyjne i nagrody finansowe

1.    Czesław Rajewicz – KS Gwardia Piła (trener m.in. Michała Kamińskiego)

2.    Piotr Chrząszcz – KS Gwardia Piła (trener m.in. Jakuba Klęska)

3.    Roman Marciniak – KS Gwardia Piła (trener m.in. Klaudii Adamek i Susany Lachele

4.    Ignacy Krzewiński – PLKS Gwda Piła (trener m.in. Justyny Świerczyńskiej i Arkadiusza Drozdowicza)

5.    Zbigniew Łapacz – PLKS Gwda Piła (kierownik klubu, współorganizator międzynarodowych zawodów w chodzie sportowym, mistrzostw Wielkopolski LZS, imprez LZS i Szkolnego Związku Sportowego)

6.    Józef Jopek – UKS „3” Piła (trener m.in. Katarzyny Wiszniewskiej i Oliwii Cebieniak; 45 lat pracy w judo, obecnie w klubach w Pile, Kaczorach i Trzciance

7.    Tomasz Jopek – UKS „3” Piła (trener m.in. Adama Stodolskiego i Beniamina Podemskiego)

8.    Wojciech Suchomski – SKS Inter-Continental Piła (trener m.in. Kamila Suchomskiego)

9.    Krystyna Sadowska  – SKS Inter-Continental Piła (trener medalistów MPS)

10.     Sławomir Nowicki – WKS Sokół Piła (trener medalistów MPJ)

11.     Eliza Sabik – UKS „Iskra” Piła (trener medalistów MP)

12.     Artur Dąbrowski – UKS „Iskra” Piła (trener medalistów MP)

ZAWODNICY – listy gratulacyjne i nagrody finansowe

1.    Ryszard Zdanowicz – KS Grappling Warriors Piła (1 i 2 m. na MP w Brazylijskim Jiu Jitsu w Poznaniu)

2.    Oliwia Drożdż – UKS Iskra Piła (3 m. na MP w sportowym tańcu towarzyskim – kat. 16-18 lat, Ruda Śląska)

3.    Kacper Czajka – UKS Iskra Piła (3 m. na MP w sportowym tańcu towarzyskim – kat. 16-18 lat, Ruda Śląska)

4.    Paweł Subczyński – UKS Iskra Piła (3 m. na MP w sportowym tańcu towarzyskim – kat. dorośli, Wałbrzych)

5.    Adam Stodolski – UKS Leśnik Kaczory (3 m. na OOM Luboń, 3 m. na PPJ Piła, 2 m. PPJMł Bytom)

6.    Damian Pawłowski – SKS Inter-Continental Piła (2 i 3 m. na MPS Piła)

7.    Karol Ochwat – SKS Inter-Continental Piła (2 i 3 m. na MPS Piła)

8.    Anna Teodorowicz – SKS Inter-Continental Piła (2 x 3 m. na MPS Piła)

9.    Magdalena Jaworska – SKS Inter-Continental Piła (2 x 2 m. na MPS Piła)

10.     Kamil Suchomski – SKS Inter-Continental Piła (1 m. na OOM Wrocław; nowy rekord Polski w konkurencji “Double Trap 90”)

11.     Milena Zarańska – SKS Inter-Continental Piła (2 x 1 m. na MPS Piła – ruchoma tarcza)

12.     Oliwia Cebieniak – UKS „3” Piła (3 m. na MP Młodziczek Bochnia)

13.     Beniamin Podemski – UKS „3” Piła (3 m. na MPJ Jastrzębie Zdrój, 2 i 5 m. na PPJ Piła)

14.     Katarzyna Wiszniewska – UKS „3” Piła (1 m. na MPJ Jastrzębie Zdrój, 1 m. na PP Piła i Oleśnica, 3 m. PE Seniorek Lund)

15.     Mikołaj Tobera – WKS Sokół Piła (2 m. na MPJ Wałcz)

16.     Paweł Łoboziak – WKS Sokół Piła (2 m. na MPJ Wałcz)

17.     Krystian Romel – WKS Sokół Piła (1 m. na MPJ Wałcz)

18.     Miłosz Szmyt – PLKS Gwda Piła (2 m. na MP Młodzików Radom – chód na 5 km)

19.     Arkadiusz Drozdowicz – PLKS Gwda Piła (1 m. na HMPJMł Toruń – chód na 5 km, 1 m. na OOM Łódź – chód na 10 km)

20.     Justyna Świerczyńska – PLKS Gwda Piła (2 m. na HMPS Toruń – chód na 3 km, 1 m. na międzynarodowych zawodach w Toronto – chód na 20 km, 1 m. na Akademickich MP Łódź – chód na 3 km)

21.     Susana Lachele – KS Gwardia Piła (1 m. na MP Młodzików Radom – bieg na 300 m ppł, 2 m. na MP Młodzików Radom – bieg na 300 m)

22.     Jakub Klęsk – KS Gwardia Piła (2 m. na OOM Łódź – skok w dal)

23.     Michał Kamiński – KS Gwardia Piła (2 m. na MPJ Gdańsk – chód na 20 km,3 m. na MPJ Biała Podlaska – chód na 10 km)

24.     Klaudia Adamek – KS Gwardia Piła (1 m. na HMPJ Toruń – bieg na 60 m, 1 m. na OOM Łódź – bieg na 200 m, 2 m. na OOM Łódź – bieg na 100 m, 2 m. na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi – bieg na 100 m)

KLUBY – LICZBA MEDALI OGÓŁEM W 2015 ROKU (pomysłodawca: NADNOTECKIE STOWARZYSZENIE SPORTOWE W PILE)

1.    SKS Inter – Continental Piła – 11 medali (3-4-4)
2.    KS Gwardia Piła – 6 (2-3-1)
3.    PLKS Gwda Piła – 3 (2-1-0)
4.    WKS Sokół Piła – 3 (1-2-0)
5.    UKS 3 Piła – 3 (1-0-2)

KLUBY – WSPÓŁZAWODNICTWO MŁODZIEŻOWE

1.    KS Gwardia Piła – 135 pkt.
2.    PLKS Gwda Piła – 117 pkt.
3.    PTPS Piła – 55 pkt.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sebastian Daukszewicz

starosta_nagrodzil00

starosta_nagrodzil51 starosta_nagrodzil01 starosta_nagrodzil02 starosta_nagrodzil03 starosta_nagrodzil04 starosta_nagrodzil05 starosta_nagrodzil06 starosta_nagrodzil07 starosta_nagrodzil08 starosta_nagrodzil09 starosta_nagrodzil10 starosta_nagrodzil11 starosta_nagrodzil12 starosta_nagrodzil13 starosta_nagrodzil14 starosta_nagrodzil15 starosta_nagrodzil16 starosta_nagrodzil17 starosta_nagrodzil18 starosta_nagrodzil19 starosta_nagrodzil20 starosta_nagrodzil21 starosta_nagrodzil22 starosta_nagrodzil23 starosta_nagrodzil24 starosta_nagrodzil25 starosta_nagrodzil26 starosta_nagrodzil27 starosta_nagrodzil28 starosta_nagrodzil29 starosta_nagrodzil30 starosta_nagrodzil31 starosta_nagrodzil32 starosta_nagrodzil33 starosta_nagrodzil34 starosta_nagrodzil35 starosta_nagrodzil36 starosta_nagrodzil37 starosta_nagrodzil38 starosta_nagrodzil39 starosta_nagrodzil40 starosta_nagrodzil41 starosta_nagrodzil42 starosta_nagrodzil43 starosta_nagrodzil44 starosta_nagrodzil45 starosta_nagrodzil46 starosta_nagrodzil47 starosta_nagrodzil48 starosta_nagrodzil49 starosta_nagrodzil50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *