Stateczkiem po pięknej Noteci

Tym razem grupa „Jeziorki-Aktywna Wieś” zaprosiła mieszkańców i sympatyków wsi Jeziorki na rejs stateczkiem wycieczkowym „Łokietek” po rzece Noteć na odcinku Nakło nad Notecią – Osiek.

Z samego rana ruszył z Piły autobus zabierając z kolejnych przystanków trzydziestoosobową grupę amatorów czynnego odpoczynku i zgodnie z planem dotarł do portu w Nakle. Tu czekał na nas kapitan statku Grzegorz Nadolny. Część uczestników na rejs stawiła się w ubiorach z lat 30 – tych XX wieku. Miało być radośnie i słonecznie. Sprawnie zamustrowaliśmy się na stateczek, kiedy zza chmur pojawiło się słoneczko, które towarzyszyło nam do końca sobotniej przygody na Noteci.

Przepiękne widoki pradoliny Noteci, stare bo XIX wieczne śluzy urzekły wszystkich uczestników rejsu. Nasza grupa budziła zainteresowanie nie tylko wędkarzy łowiących ryby, ale i zwierząt będących na popasie przy brzegu Noteci. W trakcie rejsu męskie jury wybrało trzy panie, których przebranie przypadło im najbardziej do gustu. W nagrodę za pomysłowość i gust otrzymały one drobne upominki z rąk organizatora. Czterogodzinny pobyt na stateczku umilała rejsowiczom muzyka, jak i śpiew uczestników tej wodnej biesiady.

Wszystko, co dobre ma swój koniec, więc w Osieku pożegnano na przystani przesympatyczną załogę „Łokietka”. Ostatnia pożegnalna, wspólna fotka z kciukiem do góry, przeznaczona dla przemiłego Adasia Undro, dzielnie walczącego od dwóch lat z guzem mózgu i do domu. Jeszcze w autobusie padły zapewnienia, że za rok ponownie spotkamy się na podobnym rejsie po Noteci.

Marek Kąckowski

stateczkiem_po_noteci00

stateczkiem_po_noteci44 stateczkiem_po_noteci01 stateczkiem_po_noteci02 stateczkiem_po_noteci03 stateczkiem_po_noteci04 stateczkiem_po_noteci05 stateczkiem_po_noteci06 stateczkiem_po_noteci07 stateczkiem_po_noteci08 stateczkiem_po_noteci09 stateczkiem_po_noteci10 stateczkiem_po_noteci11 stateczkiem_po_noteci12 stateczkiem_po_noteci13 stateczkiem_po_noteci14 stateczkiem_po_noteci15 stateczkiem_po_noteci16 stateczkiem_po_noteci17 stateczkiem_po_noteci18 stateczkiem_po_noteci19 stateczkiem_po_noteci20 stateczkiem_po_noteci21 stateczkiem_po_noteci22 stateczkiem_po_noteci23 stateczkiem_po_noteci24 stateczkiem_po_noteci25 stateczkiem_po_noteci26 stateczkiem_po_noteci27 stateczkiem_po_noteci28 stateczkiem_po_noteci29 stateczkiem_po_noteci30 stateczkiem_po_noteci31 stateczkiem_po_noteci32 stateczkiem_po_noteci33 stateczkiem_po_noteci34 stateczkiem_po_noteci35 stateczkiem_po_noteci36 stateczkiem_po_noteci37 stateczkiem_po_noteci38 stateczkiem_po_noteci39 stateczkiem_po_noteci40 stateczkiem_po_noteci41 stateczkiem_po_noteci42 stateczkiem_po_noteci43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *