Strategia terytorialna „Partnerstwa dla rozwoju Krajny”. Starosta Złotowski z apelem do mieszkańców
Drodzy mieszkańcy Powiatu Złotowskiego, mieszkańcy Krajny!
W ramach konsultacji społecznych przedstawiam Państwu projekt strategii terytorialnej wraz z pakietem kluczowych projektów, wypracowanej przez „Partnerstwo dla rozwoju Krajny” przy udziale Doradców Związku Miast Polskich, w ramach pilotażowego projektu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Aby dołączyć do projektu, we wrześniu 2020 roku Powiat Pilski i 6 samorządów gminnych utworzyło „Partnerstwo dla rozwoju Krajny”. W skład Partnerstwa wchodzi dzisiaj 9 samorządów: Powiat Pilski i 5 gmin z powiatu pilskiego: Łobżenica, Wyrzysk, Wysoka, Białośliwie i Miasteczko Krajeńskie (gmina dołączyła w lutym) oraz powiat złotowski i 2 gminy z powiatu: Lipka i Zakrzewo. Powiat złotowski wszedł w skład Partnerstwa w maju br.
Przewodniczącym Rady Programowej „Partnerstwa dla rozwoju Krajny” jest Pan Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Celem programu jest podniesienie komfortu życia mieszkańców oraz atrakcyjności gospodarczej i turystycznej samorządów z regionu Krajna, biorących udział w projekcie.
Dzięki Partnerstwu można wspólnie sięgać po środki pomocowe, w tym unijne (brać udział w specjalnie dedykowanych konkursach) na realizację ważnych zadań, m.in. w turystyce (w tym budowa ścieżek rowerowych, promocja szlaków kajakowych), oświacie, rozbudowie infrastruktury drogowej, ochronie zdrowia, usługach społecznych.
W Wielkopolsce razem z nami zawiązały się jedynie 3 takie Partnerstwa, a w całym kraju powstało ich 38.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z treścią strategii terytorialnej „Partnerstwa dla rozwoju Krajny”. Znajdą ją Państwo w linku poniżej.
Strategia.pdf
Swoje uwagi i propozycje zmian mogą Państwo zgłaszać do 22 września br.
Starosta Złotowski
Ryszard Goławski