Strażacy pomogą choremu dziecku

strazacy_pomoga

Strażacy ochotnicy z gminy Szydłowo chcą pomóc chorej na porażenie mózgowe Lence Bajer. 3 grudnia w Starej Łubiance organizują Mikołajkowo-Andrzejkowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn OSP o Puchar Wójta Gminy Szydłowo, podczas którego zbierać będą na jej rzecz, plastikowe nakrętki. Turniej współorganizuje Powiat Pilski, a patronuje mu starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Lenka choruje na dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem 4-kończynowym. Do tego dochodzi wiele innych schorzeń, dlatego dziecko musi być pod stałą opieką kardiologa, neurologa, okulisty, audiologa, logopedy, psychologa, pedagoga oraz rehabilitantów. Na rehabilitację dziewczynki zbierane są także nakrętki, a w akcję postanowili włączyć się również strażacy ochotnicy z gminy Szydłowo.

– Jako strażacy staramy się wspierać również w trudnych życiowo sytuacjach. Tata Lenki, jest naszym kolegą, strażakiem OSP w Starej Łubiance, i bez wahania  postanowiliśmy pomóc jego rodzinie organizując turniej piłki nożnej. Liczymy na spore grono kibiców, oczywiście z nakrętkami –  mówi Jacek Kliś, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Szydłowie.

Wydarzenie współorganizuje Powiat Pilski, a swoim honorowym patronatem objął je starosta pilski Eligiusz Komarowski.

– To jak najbardziej cenna inicjatywa strażaków z terenu naszej gminy. Gdy jedni mieszkańcy chcą pomóc innym to trzeba temu tylko przyklasnąć, dlatego zachęcam wszystkich do udziału w tym charytatywnym przedsięwzięciu – mówi Mirosław Pierko, członek zarządu powiatu, mieszkaniec gminy Szydłowo.

Do udziału w turnieju zaprasza też Lenka z rodzicami.

– Wszystkich zapraszamy na miłą zabawę i dopingowanie drużyn podczas rywalizacji. Trzymamy kciuki – czytamy na stronie www.lenabajer.pl.

Turniej odbędzie się 3 grudnia (sobota) w sali sportowej Zespołu Szkół w Starej Łubiance. Początek rozgrywek o godz. 10.00. Nakrętki dla Lenki można przynosić tego dnia do godz. 16.00 również do Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie oraz zostawiać w specjalnych pojemnikach umieszczonych przy każdej jednostce OSP na terenie gminy Szydłowo.

A.M.