STROJNOWY na Barce. Mamy wejściówki

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Klub Muzyczny BARKA w Pile zaprasza 8 listopada 2019 (piątek)) na koncert STROJNOWY w ramach Trasy W MOIM OGRODZIE TOUR 2019 promującej album Wolność SERC!. Dla naszych Czytelników tradycyjnie mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na koncerty. Aby mieć szanse wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl . W tytule: STROJNOWY . Wśród osób, które wyślą maila do 8 listopada, do godziny 9.00, rozlosujemy wejściówki.

Otwarcie drzwi: 19:30.
Start koncertu: 20:30 (około).
Wstęp: 28 zł (w internecie) https://goout.net/pl/bilety/strojnowy/xlaf/?fbclid=IwAR0leVXPdrjNiRMP9uxSmzVii4Zxla6o8hdHixP36qJDqYpoorw2lc85TuI

Przedsprzedaż:
– w internecie: https://goout.net/pl/bilety/strojnowy/xlaf/?fbclid=IwAR0leVXPdrjNiRMP9uxSmzVii4Zxla6o8hdHixP36qJDqYpoorw2lc85TuI

Po koncercie AFTER PARTY !!! DJ NEON – WSTĘP WOLNY (od 18-lat)
Godz.: około 23:00 (zaraz po koncercie) do …
Impreza w klimacie reggae, raggamuffin, rock, pop, ska, rock and roll …

STROJNOWY

Piotr „Struna” Strojnowski urodził się w 01.02.1958r. w Warszawie. W 1982 założył zespół DAAB wspólnie z Dariuszem Gierszewskim oraz Arturem Miłoszewskim i został jego pierwszym wokalistą i liderem. Wymyślił hasło „Muzyka Serc” które towarzyszy zespołowi do dzisiaj. Piotrek napisał wszystkie teksty na pierwszą płytę zespołu. Jest współkompozytorem i autorem tekstów kultowych przebojów t.j. „W moim ogrodzie”, „Fala ludzkich serc”, „Zakamarki moich dusz”, „Serce jak ogień” i innych… W 1985r. w trakcie tournee po Europie ze względu na atmosferę w zespole „Struna” zdecydował się na odejście z zespołu. Przed ostatnim koncertem w Amsterdamie, poinformował kolegów o swojej decyzji i był to jego ostatni koncert z zespołem DAAB.

Przez 30 lat Piotr nie zajmował się muzyką. Pojawiał się kilkukrotnie jako gość ale w pełni oddał się pracy jako złotnik a później po wyjściu z własnych zawirowań terapeuta uzależnień – co z sukcesem wykonuje do dzisiaj. Ten okres nie był zupełnie bierny artystycznie, ponieważ Piotr cały czas pisał teksty – bardzo dobre teksty i komponował muzykę.

W 2015 jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim i postanowili powołać do życia zespół „Strojnowy”. Od tego czasu rozpoczęły się pracę nad płytą „Wolność Serc” bazującej na tekstach Piotrka i wspólnych kompozycjach. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae. Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty Piotra wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa również o miłości w sposób bardziej wyrafinowany niż standardowy poziom polskiej piosenki. Na set listę koncertową składają się nowe utwory zespołu uzupełnione utworami Piotrka z dawnych lat.

Pozostałymi członkami zespołu są:
Grzegorz Rytka – saksofon
Michał Marecki – instrumenty klawiszowe
Paweł Mazurczak – bass
Jacek Orłow – perkusja
Piotr Hrycyk – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Nowicki – gitary
Łukasz Hodor – puzon
Mariusz Dziurawiec – soundmaster

Joanna Naranowicz
Klub Muzyczny BARKA
www.facebook.com/barka.pila
www.barka.pila.pl

strojnowy_na_barce1_01

strojnowy_na_barce1_04 strojnowy_na_barce1_02 strojnowy_na_barce1_03