STROJNOWY na Barce. Mamy wejściówki!

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Klub Muzyczny BARKA zaprasza 4 stycznia 2019 r. (piątek)  na koncert zespołu STROJNOWY, czyli Piotr Strojnowski (współzałożyciel, pierwszy wokalista i lider legendarnego zespołu DAAB) w nowej formacji reggae! Dla naszych czytelników tradycyjnie mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na koncert.  Aby mieć szanse wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl . W tytule: STROJNOWY. Wśród osób, które wyślą maila do 4 stycznia, do godziny 20.00 rozlosujemy wejściówki.

Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (na rzece Gwda)

Otwarcie drzwi: 19:00.

Start koncertu: 20:00.

Wstęp: 30 zł przedsprzedaż / w internecie 32 zł/ 40 zł w dniu koncertu.

Przedsprzedaż:
– w Klubie,
– w Sklepie RESZKA (Piła, ul. Rogozińska 33)
– w internecie: Ticketos

Po koncercie AFTER PARTY !!! WSTĘP WOLNY (od 18-lat)
Godz.: około 22:30 (zaraz po koncercie) do … 3:00
Impreza w klimacie reggae, ska, rock, pop, rock and roll, blues.

STROJNOWY
Piotr „Struna” Strojnowski urodził się w 01.02.1958r. w Warszawie.

W 1982 założył zespół DAAB wspólnie z Dariuszem Gierszewskim oraz Arturem Miłoszewskim i został jego pierwszym wokalistą i liderem.
Wymyślił hasło „Muzyka Serc” które towarzyszy zespołowi do dzisiaj. Piotrek napisał wszystkie teksty na pierwszą płytę zespołu.

Jest współkompozytorem i autorem tekstów kultowych przebojów t.j. „W moim ogrodzie”, „Fala ludzkich serc”, „Zakamarki moich dusz”, „Serce jak ogień” i innych… W 1985r. w trakcie tournee po Europie ze względu na atmosferę w zespole „Struna” zdecydował się na odejście z zespołu. Przed ostatnim koncertem w Amsterdamie, poinformował kolegów o swojej decyzji i był to jego ostatni koncert z zespołem DAAB.
Przez 30 lat Piotr nie zajmował się muzyką. Pojawiał się kilkukrotnie jako gość ale w pełni oddał się pracy jako złotnik a później po wyjściu z własnych zawirowań terapeuta uzależnień – co z sukcesem wykonuje do dzisiaj. Ten okres nie był zupełnie bierny artystycznie, ponieważ Piotr cały czas pisał teksty – bardzo dobre teksty i komponował muzykę.

W 2015 jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim i postanowili powołać do życia zespół „Strojnowy”. Od tego czasu rozpoczęły się pracę nad płytą „Wolność Serc” bazującej na tekstach Piotrka i wspólnych kompozycjach. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae. Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty Piotra wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa również o miłości w sposób bardziej wyrafinowany niż standardowy poziom polskiej piosenki. Na set listę koncertową składają się nowe utwory zespołu uzupełnione utworami Piotrka z dawnych lat.

Pozostałymi członkami zespołu są:
Grzegorz Rytka – saksofon
Michał Marecki – instrumenty klawiszowe
Paweł Mazurczak – bass
Jacek Orłow – perkusja
Piotr Hrycyk – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Nowicki – gitary
Łukasz Hodor – puzon
Mariusz Dziurawiec – soundmaster

STROJNOWY – Wolność Serc [singiel zapowiadający nadchodzący album]
https://www.youtube.com/watch?v=skwHSciuf78

STROJNOWY LIVE:
https://www.youtube.com/watch?v=RcGa1ms2bV0

Historia przeboju „W moim ogrodzie”
https://www.youtube.com/watch?v=_pIlkqDLonk
https://www.youtube.com/watch?v=u4kp5F4L9LQ

Info o koncercie: Joanna Naranowicz
www.facebook.com/barka.pila
www.barka.pila.pl

strojnowy_na_barce01

strojnowy_na_barce02 strojnowy_na_barce03