Strzelanie 3 Majowe w Wysokiej

Święto Konstytucji 3 Maja rozpoczęli wysoccy Bracia Kurkowi od udziału w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny odprawionej przez ks. Proboszcza Ireneusza Staniszewskiego w kościele parafialnym pw. NMP Różańcowej w Wysokiej. Następnie zgromadzone delegacje, poczty sztandarowe i mieszkańcy gminy przeszli pod pomnik na wysockim Rynku, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów. Jak nakazuje tradycja, dla uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Bracia oddali salut armatni.

Po oficjalnych uroczystościach Bracia Kurkowi oraz ich goście udali się na strzelnicę „Walochówka”, gdzie przeprowadzone zostało strzelanie o godność Króla 3 Majowego A.D. 2015.

Strzelano do trzech tarcz honorowych, Tarczy Królewskiej oraz do Kura. Fundatorem pierwszej z tarcz honorowych był Brat Tomasz Miedziński. Zdobył ją Brat Waldemar Kotecki wyprzedzając Braci: Romana Sadzaka i Adama Nowaka. Z kolei w strzelaniu do tarczy ufundowanej przez Brata Mirosława Mantaja zwyciężyła Siostra Patrycja Liebrecht przed Bratem Romanem Sadzakiem i Bratem Adamem Nowakiem. Ostatnią tarcz honorową ufundował Brat Waldemar Kotecki. Najlepszym w strzelaniu do niej był Brat Roman Sadzak, który wyprzedził Braci Jana Mrotka i Jana Jóźwinę.

Najważniejszą z tarcz jest zawsze Tarcza Królewska. W tym roku przypadła ona w udziale Bratu Waldemarowi Koteckiemu, który równocześnie zdobył tytuł Króla 3 Majowego A.D. 2015. I Rycerzem został Brat Mirosław Mantaj, a II Rycerzem – Brat Andrzej Ozimina.

Jak zwykle na zakończenie odbyło się strzelanie do Kura. Zwyciężył w nim Brat Mirosław Mantaj wyprzedzając Danutę Jopek i Brata Witolda Krzyżosiaka.

M.M.

strzelanie_3majowe_w_wysokiej10

strzelanie_3majowe_w_wysokiej16 strzelanie_3majowe_w_wysokiej11 strzelanie_3majowe_w_wysokiej12 strzelanie_3majowe_w_wysokiej13 strzelanie_3majowe_w_wysokiej14 strzelanie_3majowe_w_wysokiej15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *