Strzelanie Niepodległościowe Bractwa Kurkowego w Wysokiej

Jak nakazuje tradycja, strzelaniem kończącym każdy sezon strzelecki jest Turniej o Godność Króla Niepodległościowego. Przed zawodami wysoccy bracia kurkowi wzięli udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na Placu Wolności. Nie zabrakło też salutu z brackiej armaty, dla uczczenia 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po uroczystości bracia udali się na strzelnicę „Walochówka”, gdzie przeprowadzony został niepodległościowy turniej strzelecki, w którym wzięła udział m.in. Kamila Helińska, córka tragicznie zmarłego Brata Grzegorza Helińskiego”, która wyraziła chęć wstąpienia do Bractwa Kurkowego w Wysokiej.

Jak zawsze strzelano do tarcz honorowych oraz tarczy królewskiej. Pierwszy z fundatorów – Brat Waldemar Kotecki, wręczył swoją tarczę najlepszemu w tym strzelaniu Bratu Adamowi Nowakowi, który wyprzedził Brata Jana Mrotka i Kamilę Helińską. Z kolei do tarczy ufundowanej przez Brata Franciszka Miedzińskiego niepokonana okazała się Kamila Helińska, która w pokonanym polu pozostawiła Siostrę Patrycję Liebrecht oraz Brata Jana Mrotka. Ostatnia z tarcz honorowych, wykonana osobiście przez Brata Adama Nowaka, trafiła w ręce Brata Mirosława Mantaja, który zwyciężył w tej rywalizacji z Bratem Janem Mrotkiem i Kamilą Helińską.

W najważniejszym ze strzelań – o Godność Króla Niepodległościowego A.D. 2016 najlepszym okazał się Brat Roman Jopek, a I i II Rycerzem Bracia: Andrzej Ozimina i Roman Sadzak.

Na zakończenie strzelano do Kura. I tym razem triumfatorką okazała się Kamila Helińska, wyprzedzając Siostrę Patrycję Liebrecht i Brata Romana Sadzaka. Jak wskazują wyniki strzelań, kandydatka do Bractwa Kamila Helińska jest godną następczynią swojego śp. Ojca.

M.M.

strzelanie_niepodleglosciowe00

strzelanie_niepodleglosciowe09 strzelanie_niepodleglosciowe01 strzelanie_niepodleglosciowe02 strzelanie_niepodleglosciowe03 strzelanie_niepodleglosciowe04 strzelanie_niepodleglosciowe05 strzelanie_niepodleglosciowe06 strzelanie_niepodleglosciowe07 strzelanie_niepodleglosciowe08