Strzelanie Zielonoświątkowe Bractwa Kurkowego w Wysokiej

W upalną sobotę, 25 czerwca br. na Strzelnicy „Walochówka” przeprowadzono Strzelanie Zielonoświątkowe A.D. 2022. Siostry i Bracia z Bractwa Kurkowego w Wysokiej udali się na strzelnicę #Walochówka, bo wyłonić Króla Zielonoświątkowego, który będzie nosił #ŁańcuchKrólewski oraz berło, a także opiekował się bracką armatą.

W strzelaniu do tarczy honorowej Siostry Kamili Helińskiej zwyciężył kandydat do Bractwa Rafał Waśkowiak, który wyprzedził Brata Andrzeja Oziminę oraz Brata Prezesa Jana Mrotka. Z kolei tarcza ufundowana przez Brata Andrzeja Oziminę trafiła do rąk Brata Witolda Krzyżosiaka. Drugie miejsce zajął Rafał Waśkowiak, a trzecie Brat Roman Sadzak. Ostatnia z tarcz honorowych została ufundowana przez Brata Romana Sadzaka. Najlepszym okazał się Brat Andrzej Bator, który wyprzedził Brata Andrzeja Oziminę i Rafała Waśkowiaka.

Najważniejsza z tarcz – Tarcza Królewska oraz łańcuch, berło i tytuł Króla Zielonoświątkowego A.D. 2022 trafiły do rąk Brata Andrzeja Batora, który okazał się lepszy od Brata Jana Mrotka – I Rycerza i Brata Romana Sadzaka – II Rycerza.

Na zakończenie przeprowadzono tradycyjnie strzelanie do Kura. Najlepszym okazał się Brat Mirosław Mantaj, przed Bratem Andrzejem Batorem i Bratem Jubilatem Franciszkiem Miedzińskim.

Przed Strzelaniem Zielonoświątkowym A.D. 2022 Brat Senior Franciszek Miedziński, który ukończył 80 lat, został uhonorowany pamiątkową tarczą. Otrzymał też urodzinowy tort.

M.M.

strzelanie_zielonoswiatkowe

strzelanie_zielonoswiatkowe_08 strzelanie_zielonoswiatkowe_02 strzelanie_zielonoswiatkowe_03 strzelanie_zielonoswiatkowe_04 strzelanie_zielonoswiatkowe_05 strzelanie_zielonoswiatkowe_06 strzelanie_zielonoswiatkowe_07