Strzelanie Zielonoświątkowe Bractwa Kurkowego w Wysokiej

Strzelanie_Zielonoswiatkowe_Bractwa_Kurkowego_w_Wysokiej

Tegoroczne Święto Bożego Ciała było dniem Strzelania Zielonoświątkowego Bractwa Kurkowego w Wysokiej – najważniejszego strzelania w ciągu roku, gdyż wyłania ono Króla Kurkowego A. D. 2014.

Po tradycyjnej procesji ulicami miasta wysoccy bracia udali się na strzelnicę „Walochówka”, by odbyć statutowe strzelanie, poprzedzone uroczystym przyjęciem w poczet Bractwa i zaprzysiężeniem dwóch nowych Braci – Tomasza Miedzińskiego, syna Franciszka Miedzińskiego, który jest jednym z założycieli wysockiego Bractwa oraz Jarosława Rymarskiego, syna zmarłego w ubiegłym roku Brata Romana Rymarskiego. Oddano również salut armatni ku czci zmarłego tragicznie przed kilkunastoma dniami Brata Grzegorza Helińskiego. Prócz licznie zgromadzonych członków rodzin Braci Kurkowych w strzelaniu wzięli także udział księża, uczestniczący w procesji Bożego Ciała w Wysokiej.

W turnieju jak zwykle strzelano do Kura oraz Tarczy Królewskiej, a także tarczy honorowych. W strzelaniu do Tarczy Honorowej dotychczasowego Króla Kurkowego – Brata Andrzeja Batora zwyciężył Brat Roman Szymański pokonując Braci: Jana Jóźwinę i Franciszka Miedzińskiego. Z kolei w strzelaniu do tarczy, której fundatorem był Brat Jan Jóźwina, najlepszy okazał się Grzegorz Jopek, który wyprzedził Braci: Romana Sadzaka i Ahmada Thabita Sinjaba. Kolejna tarcza ufundowana przez Brata Franciszka Miedzińskiego stała się trofeum Brata Marka Madeja, który pokonał Rafała Waśkowiaka i ks. Proboszcza Ireneusza Staniszewskiego.

Dużo emocji dostarczyło strzelanie do Tarczy Królewskiej. Zwyciężył w nim i uzyskał tytuł Króla Kurkowego A.D. 2014 Brat Roman Sadzak, który pokonał Braci: Marka Madeja i Romana Szymańskiego. Na zakończenie przeprowadzono tradycyjne strzelanie do Kura. Zwyciężył w nim Brat Jan Jóźwina, który w pokonanym polu pozostawił Brata Jana Mrotka i Brata Romana Szymańskiego.

Mirosław Mantaj
sekretarz Bractwa

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”25″ sort_by=”order” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]