Strzelce z nagrodą w konkursie Senatu RP

List do Taty, to wspaniały, prorodzinny, prospołeczny Konkurs Senatu RP. Nagroda za I. miejsce trafiła ostatnio do Krajenki, w powiecie złotowskim, teraz natomiast laureat II. miejsca został uhonorowany w Strzelcach, w powicie chodzieskim.

 

Senator Adam Szejnfeld w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Strzelcach podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej nagrodził laureata II. miejsca Konkursu Senatu RP pt. List do taty na szczeblu okręgowym. Został nim Jakub Grzesiak. Senator wręczył Jakubowi nie tylko wymarzone akcesoria komputerowe, ale także specjalnie przygotowany puchar, dyplom i upominki.

 

– Chciałem usłyszeć i przeczytać to, co dzieci mają do powiedzenia swoim ojcom. Chciałem zobaczyć ich oczami, co myślą w sprawie roli i pozycji ojca w rodzinie oraz więzi, jakie łączą dzieci nie tylko z ich mamami, ale także i z ich ojcami. Dlatego organizuję w Okręgu Pilskim ten wspaniały konkurs Senatu. List Jakuba poruszył tak mnie, jak i całe grono jury oceniające nadesłane do mojego biura prace – powiedział senator Adam Szejnfeld podczas ceremonii nagrodzenia laureata konkursu „List do taty”.

 

Podziękowania i upominki oprócz Jakuba otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu, którzy napisali list do ojca, a także zaangażowane w organizację konkursu osoby. Byli to m.in. dyrektor szkoły, pani Elżbieta Grzelaczyk, wychowawca Jakuba, pan Karol Wincenciak oraz nauczycielka języka polskiego, pani Monika Szaflińska.

 

Szczególne gratulacje i podziękowania za wychowywanie Jakuba z rąk senatora Adama Szejnfelda otrzymała mama Jakuba, Pani Monika Grabowska.

 

Senacki konkurs jest cenną inicjatywą nie tylko edukacyjną, ale i społeczną, która nie miałaby szansy powodzenia bez takich osób jak Państwo. Jeszcze raz dziękując za współpracę i wyrażam nadzieję, że nadal będziecie Państwo wspierali tak wszechstronną i uniwersalną wartość, jaką jest kultywowanie więzi rodzinnych, także poprzez współpracę przy kolejnych edycjach konkursu Senatu RP – mówił, dziękując wszystkim uczestnikom konkursu i osobom zaangażowanym organizator konkursu „List do Taty” w Wielkopolsce Północnej senator Adam Szejnfeld.

 

Uroczystości obchodów 250. Lecia Komisji Edukacji Narodowej uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas piątych i szóstych, jak również chór szkolny pod opieką Pani Małgorzaty Częstochowskiej. Wierszami i śpiewem wyrazili oni swoje podziękowania jak i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów z okazji przypadającego w sobotę ich święta. Senator Adam Szejnfeld również przyłączył się do podziękowań dla pedagogów, dyrekcji, nauczycieli, a także całego grona pracowników oświaty.

 

Na zakończenie muzyczną atrakcję przedstawili również nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy swoim występem poderwali serca zarówno uczniów i nauczycieli jak i gości, w tym samego senatora Szejnfelda – to był piękny obraz pasji i zaangażowania w pracę z młodzieżą, którą bardzo doceniam – mówił senator.

 

****

 

W tegorocznej edycji konkurs Senatu RP uczestniczyło prawie 2500 tys. uczniów z około 450 szkół. W Wielkopolsce Północnej, po dokonaniu oceny 237 prac, spośród 35 szkół, komisja w składzie:

  • Adam Szejnfeld, senator Rzeczypospolitej Polskiej – przewodniczący,
  • Kamila Łańska, dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda w Pile – wiceprzewodnicząca,
  • Teresa Kasior, radna Rady Miasta Piły
  • Rafał Zdzierela, radny Rady Powiatu w Pile
  • Maksymilian Ryżek, radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

 

postanowiła, iż zwycięzcami Konkursu „List do Taty” szczebla okręgowego są:

 

I miejsce

 

– Nikodem Glapka, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Krajence.

 

II miejsce ex aequo:

 

– Urszula Miszke – Szkoła Podstawowa nr 2. im. Janusza Korczaka w Czarnkowie

 

– Jakub Grzesiak, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Strzelcach

 

III miejsce ex aequo:

 

– Zofia Czubek, Szkoła Podstawowa nr 7. im. Adama Mickiewicza w Pile

 

– Oliwia Wołta, Szkoła Podstawowa im. ppłka W. Kowalskiego w Gołańczy.

 

Podstawowym celem konkursu, organizowanego co dwa lata od 2011 r., jest skierowanie uwagi opinii publicznej na rolę ojca w życiu dziecka. Celem jest także ukazanie więzi dzieci ze swoimi ojcami i opiekunami, że swoimi rodzicami wyrażanymi ich własnymi słowami, ma zatem także prospołeczny i prorodzinny charakter. Konkurs jest adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie listu na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata. Spośród prac laureatów okręgowych jury powoływane przez przewodniczącego Komisji Rodziny wyłania trzy zwycięskie prace. Zwycięzcami konkursu na szczeblu krajowym zostali następujący uczniowie:

 

I miejsce – Nikodem Glapka z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krajence, zwycięzca z okręgu senatora Adama Szejnfelda,

 

II miejsce – Damian Ciechanowski ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Ostrówku, zwycięzca z okręgu senator Marii Koc,

 

III miejsce – Hubert Chajewski ze Szkoły Podstawowej nr 47 im. Kaszubskiej Brygady Wojsk Ochrony Pogranicza w Gdańsku, zwycięzca z okręgu senatora Bogdana Borusewicza

 

Kamila Łańska

Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *