Studenci PWSZ w Pile w akcji ratunkowej na Słowacji

Program studenckiej wymiany międzynarodowej ERASMUS+ dostarcza wielu  – także nietypowych wrażeń. Przekonali się o tym, na własnej skórze, studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile: Adam Kaszuba i Anna Klepacz (Adam z Instytutu Ochrony Zdrowia, a Ania z Instytutu Humanistycznego), przebywający na wymianie międzynarodowej na Słowacji (Uniwersytet w Ruzomberoku).

Podczas przesiadki do pociągu na stacji w Liptowskim Mikulaszu doszło do podejrzenia udaru u jednego z podróżnych. Studenci błyskawicznie zareagowali na wezwanie o pomoc. Wspomagani przez włoską studentkę  – Giusy De Giovanniego (Universita per Stranieri Dante Alighieri, Włochy), udzielili pierwszej pomocy. Ostatecznie pacjenta przejęła jednostka pogotowia, a studenci mogli kontynuować swoją podróż.

Jak podsumował całą akcję Adam Kaszuba? – Jestem studentem kierunków medycznych, więc naturalnym jest dla mnie udzielenie pomocy w takich przypadkach.

Pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu studentów, był Rektor słowackiego Uniwersytetu, który oficjalnie podziękował im za profesjonalizm i odwagę, którą się wykazali.

My również przesyłamy im z Polski WIELKIE GRATULACJE!

Aleksandra Fabiszak
Biuro Informacji i Promocji
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Staszica w Pile

studenci_pwsz01

studenci_pwsz02 studenci_pwsz03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *