Studenci świetnie bawili się na juwenaliach!

Maj jest miesiącem Juwenaliów, czasem wyjątkowej studenckiej zabawy, świętowania i koncertów. W Pile dzięki połączonym siłom Zespołu Uczelni Wyższych: Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Wyższej Szkoły Biznesu, Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UAM w Pile, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy Wydziału Gospodarki i Techniki w Pile oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku zabawa trwała przez cztery dni.

Symbolicznego przekazania studentom klucza do bram miasta dokonał Prezydenta Miasta Piły Piotr Głowski, który życzył szybkiej i bezbolesnej sesji oraz udanej zabawy. Juwenalia były idealną okazją do integracji studentów pilskich uczelni i wykładowców.

Z ciekawszych punktów tegorocznego święta studentów warto wspomnieć o Turnieju bowlingowym o Puchar Prezydenta Miasta, który zdobyła drużyna z WSG oddział w Pile oraz turnieju piłki nożnej o puchar Starosty Pilskiego, który wywalczyła drużyna z PWSZ w Pile. W sobotę 36 osób uczestniczyło również w  Biegu Juwenaliowym o długości 4,4 km wokół pilskiej Wyspy. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy, a najlepsi odebrali medale i nagrody. Bieg wygrał z dużą łatwością Marek Chołota.

– Biegam już od 9 lat, więc mam trochę tych biegów zaliczonych na swoim koncie. Mimo że bez śniadania i rozgrzewki, czułem że jestem dziś formie. Mój plan na sobotę był taki, aby pobiec treningowo 25 km, a przy okazji tego biegu Juwenaliowego trochę tych kilometrów zrobiłem, a resztę dokończę po południu, po odpoczynku. Trasa bardzo fajna, znam ją bo często biegam wokół Wyspy. Oby więcej takich tras w Pile było – mówił na mecie Marek Chołota.

Po części sportowej przyszła kolej w ostatnim dniu na część muzyczną. Przed studencką i nie tylko publicznością wystąpiły dwa najlepsze zespoły z Bitwy Kapel: Street City Vibration i Afro Mystic & Mr. Chain oraz wykonawcy zaproszeni przez organizatorów – raper Buka, zespół Dom na Drzewie i gwiazda studenckiego święta zespół Happysad.

Przez wszystkie dni, szczególnie pośród studentów, było widać ogromne rozluźnienie, które jak sami uważają, dobrze im zrobi przed zbliżającą się sesją.

Sebastian Daukszewicz

studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach10

studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach72 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach11 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach12 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach13 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach14 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach15 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach16 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach17 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach18 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach19 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach20 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach21 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach22 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach23 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach24 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach25 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach26 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach27 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach28 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach29 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach30 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach31 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach32 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach33 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach34 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach35 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach36 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach37 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach38 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach39 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach40 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach41 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach42 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach43 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach44 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach45 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach46 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach47 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach48 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach49 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach50 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach51 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach52 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach53 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach54 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach55 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach56 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach57 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach58 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach59 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach60 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach61 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach62 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach63 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach64 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach65 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach66 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach67 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach68 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach69 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach70 studenci_swietnie_bawili_sie_na_juwenaliach71

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *