Styczniowy numer Tętna Regionu czeka na Państwa!

zapowiedz

Zima wreszcie pokazała białe i mroźne oblicze, ale uczyniła to na parę dni. Dobrze chociaż, że gros dzieci zdążyły poznać jak wygląda śnieg i mogły nacieszyć się choć chwilę z biało puchowych uciech. Może jeszcze tej zimy będą miały do tego okazję. Hmm no ja tu gadu, gadu, a przecież trzeba zaprosić Państwa do zapoznania się z pierwszym w tym roku numerem Waszej Gazety. Tętno Regionu jest do Waszej dyspozycji! Zapraszamy do satysfakcjonującej lektury!

W styczniowym numerze:

– Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

– w dodatku „Z pierwszej ręki” wiadomości z Pilskiego Ratusza,

– zajmująca publicystyka i wiele więcej!

– etc., etc.

Rekomendujemy:

Szpital? Nihil Novi!!!
W pilskim szpitalu Specjalistycznym wszystko nadal toczy się swoim torem, czyli w tej kwestii „nic nowego”. Trzeba jednak podkreślić, i to grubą kreską, że ów tor jest ślepym torem, bowiem Mesjasz (czyt. dyrektor) mający uzdrowić pilską lecznicę, swymi karkołomnym pomysłami i czynami wpędza ją w coraz większą matnię. Ten miłośnik outsourcingu miast starać się tworzyć przyjazną atmosferę wśród załogi, wraz ze swoją zastępczynią traktuję ją jak zło konieczne. Dlatego – nie z przyczyn ekonomicznych – lecz psychologicznych pilski szpital opuszcza coraz więcej lekarzy, pielęgniarek, ale także salowych i pracowników innych pionów.
str. 17

Pod Lupą – Fala goni falę…
Ciągłe straszenie kolejnymi „falami”, których znaczenia praktycznie nikt nie potrafi zdefiniować, wpływa negatywnie na psychikę człowieka…
str. 3

Czy doczekamy się przebudowy stadionu żużlowo-piłkarskiego w Pile?
Na konferencji prasowej Piotra Głowskiego, prezydenta Piły oraz dyrektora MOSiR-u Dariusza Kubickiego poznaliśmy plany rozbudowy stadionu przy Bydgoskiej w Pile.
str. 28

– Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, „Prezydent odpowiada”.
W styczniowej edycji włodarz Piły wyczerpująco odpowiada aż na sześć pytań, o bardzo zróżnicowanej tematyce. Jestem pewien, że odpowiedzi zainteresują nie tylko autorów pytań, ale także szeroką rzeszę mieszkańców Piły i okolic! Szczegóły jak zwykle na stronie 9, gdzie bez wątpienia należy zajrzeć! Zapraszamy do satysfakcjonującej lektury.
str. 9

– PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek-Rataj w styczniowym odcinku, tej bardzo potrzebnej i przydatnej rubryki zatytułowanej „Kontakty z dzieckiem a koronawirus”, już w samej swej treści pokazuje, że jest niezwykle na czasie. Pani mecenas wyjaśnia, czy utrudnienia tworzone przez jednego z rodziców w kontakcie dziecka z drugim, pod płaszczykiem epidemii jest zasadne, czy tylko jest tworzoną z premedytacją metodą izolacji dziecka od rodzica? Oczywiście mowa o rodzicach np. rozwiedzionych. Gwarantuję, że warto zapoznać się z podpowiedziami pani mecenas. Zapraszamy do pouczającej lektury.
Przypominam, że pani mecenas Agnieszka Przeworek-Rataj czeka na kolejne państwa pytania.
str. 9

Pod Lupą – w tym odcinku, zatytułowanym „Fala goni falę” pochyliłem się nad problemami wynikającymi z panującej epidemii SARS-CoV-2, a także o rzeczonej „fali”. Jeżeli pragniecie, Drodzy Czytelniczy, poznać szczegóły – a wierzę, że warto – powinniście koniecznie zajrzeć pod styczniową lupę. Zapraszam serdecznie!
str. 3

REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!
W pierwszym w tym roku odcinku państwa rubryki interwencyjnej o tym, że chyba warto, aby firma odpowiadająca za odbiór nieczystości, wróciła do dawnej praktyki odbierania kilka razy w roku wielkich gabarytów bezpośrednio sprzed posesji. Konkrety w REAKCJI!
str. 21

GORĄCO POLECAMY!!!
– stałe kąciki porad
– lawinę konkursów z gradem cennych nagród
– i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zapraszam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny