Sukces pilskich strażaków w zawodach RAGE RUN

5 sierpnia 2018 roku odbyła się III edycja biegu survivalowego Rage Run, który jak zawsze organizowany jest w miejscowości Łąkie, w powiecie złotowskim. Zawody miały na celu wyłonienie najsprawniejszych ludzi w Polsce poprzez bieg z elementami różnego rodzaju przeszkód.

Oczywiście nie zabrakło reprezentantów Państwowej Straży Pożarnej w Pile w składzie:
•    st. kpt. Michał Warykasz
•    st. asp. Maciej Kowalski
•    st. asp. Andrzej Pasternak
•    ogn. Dawid Dudziak
•    Angelika Smolarz (biegaczka zaprzyjaźniona z pilskimi strażakami)

Do przebiegnięcia była trasa o długości 9 km na której znajdowało się ok. 30 przeszkód. Trasa prowadziła przez taki teren jak woda, błoto, las, piach, zarośla, przełęcze czy wzniesienia. Obejmowała również przeszkody naturalne i sztuczne takie jak: powalone drzewa, strumienie i bagna, ściany, baloty słomy, zasieki. Na uczestników czekał także szereg zadań w tym m.in.: przerzucanie i przeciąganie opon, czołganie się pod pojazdami, ciągnięcie trylinki, przeskakiwanie ścian, wspinanie w górę po linie, pokonywanie różnorakich konstrukcji itp.

Bieg ukończyło 612 biegaczy, natomiast do rywalizacji drużynowej zgłosiło się 27 ekip. Drużyna strażaków z Piły, która aktywnie bierze udział już od pierwszej edycji, tym razem stanęła na 3 miejscu podium, za Husaria Race Team oraz Dirty Sparrows.

Oprócz pamiątkowych medali i koszulek dla wszystkich oraz nagród rzeczowych dla najlepszych, reprezentacja Strażaków z Piły otrzymała nietypową statuetkę w formie rękodzieła sztuki kowalskiej.

Opracował: st. asp. Maciej Kowalski
Zdjęcia: ogn. Dawid Dudziak

sukces_polskich_strazakow00

sukces_polskich_strazakow03 sukces_polskich_strazakow01 sukces_polskich_strazakow02