Sukces Sokołów z Piły w Mistrzostwach Wielkopolski w boksie

W Złotowie odbyły się mistrzostwa okręgu wielkopolskiego w kategorii kadet i junior, które jednocześnie były eliminacjami do mistrzostw Polski. Do turnieju dopuszczonych zostało kilkudziesięciu zawodników z 13 klubów. Z różnych przyczyn (choroba, kontuzja, nadwaga) pilski Sokół reprezentowało sześciu zawodników. Pilanie zaprezentowali się rewelacyjnie zdobywając pięć pierwszych i jedno drugie miejsce.

Do mistrzostw Polski zakwalifikowali się:

Paweł Łoboziak – waga 49 kg

Fabian Maślany – waga 52 kg

Ponadto mistrzami okręgu zostali.

Krystian Romel – waga 64 kg, który w pierwszej walce znokautował Adriana Witczaka z Kalisza, następnie Tobiasza Dopierałę z Konina (TKO I rundzie), by w finale nie dać żadnych szans Piotrowi Piejkowi ze Sparty Złotów. Warto podkreślić, że Piotr Piejek to ubiegłoroczny wicemistrz Polski juniorów, a Krystian Rommel to brązowy medalista tych zawodów.

Mikołaj Tobera miał trudniejszą przeprawę. W pierwszej walce spotkał się z faworyzowanym Jackiem Ludwiczakiem z Leszna. Po trzech twardych rundach sędziowie punktowali 3:0 dla Mikołaja. Kolejny przeciwnik to Szymon Dylak z Gostynia. I znowu twarda walka i ten sam wynik 3:0 dla Mikołaja. W finale bardzo wysoko podniósł poprzeczkę Antoni Sprenger z PKB Poznań, jednak i tym razem to ręka Mikołaja powędrowała do góry. To właśnie on został uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Piątym finalistą z Sokoła był Jakub Jankowski. Przeciwnikiem Jakuba był Patryk Woźniak z Konina. Zawodnik Sokoła kontrolował  walkę i zwyciężył zasłużenie 3:0.

Tak więc już niebawem w finałach mistrzostw Polski zobaczymy pięciu pilan.
Warto dodać, że w niedzielnych finałach na odbytych siedem walk oglądać mogliśmy pięciu zawodników z Piły, gdyż Paweł Łoboziak i Fabian Maślany stoczyli walkę pokazową.

Ponadto tytuł wicemistrzowski zdobył Kadet Krzysztof Grabowski (waga +80 kg).

Jednym z sędziów oceniających walki był sędzia klasy międzynarodowej Eligiusz Komarowski z Piły.

Klub sportowy WKS „Sokół” składa podziękowania Zarządowi Powiatu Pilskiego za sprawne rozpatrzenie wniosku o dotację i jej szybkie przelanie na konto klubu. Decyzja władz powiatu umożliwiła bowiem zorganizowanie zgrupowania dla zawodników, ich przygotowanie i sfinansowanie wyjazdu na zawody.

Sławomir Nowicki
Fot. m.in. Maciej Brzeziński

sukces_sokolow10

sukces_sokolow22 sukces_sokolow11 sukces_sokolow12 sukces_sokolow13 sukces_sokolow14 sukces_sokolow15 sukces_sokolow16 sukces_sokolow17 sukces_sokolow18 sukces_sokolow19 sukces_sokolow20 sukces_sokolow21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *