Sukces Szymona z pilskiej Siódemki

sukces_szymona

Centrum Edukacji Ego Partum z przyjemnością informuje, że Szymon Pawlaczyk, uczeń kl. VII Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile, został laureatem ogólnopolskiego konkursu literackiego „Moja Niepodległa za 20 lat”. Prace wszystkich laureatów zostały opublikowane w książce „Moja Niepodległa za 20 lat”. Łącznie wyróżniliśmy 106 spośród ponad 400 nadesłanych prac. Taki komunikat otrzymała nauczycielka języka polskiego Szymona.

– Ten, kto pisze, kto podejmuje kolejne próby, nie zawsze nagrodzone przez jurorów konkursów, doskonali swój język, pobudza wyobraźnię, bogaci doświadczenia. Do takich uczniów należy Szymon. Zawsze chętnie podejmuje próby zredagowania pracy czy to na jakiś konkurs, czy też do naszej szkolnej gazetki. I wiele razy jest to nagrodzone laurami, czego mu serdecznie gratulujemy – powiedziała opiekunka jego literackiej pasji – Stanisława Grelowska.

Rok 2018 to niewątpliwie jeden z ważniejszych we współczesnej historii Polski. Dokładnie 100 lat temu nasz kraj odzyskał niepodległość. W kalendarz licznych uroczystości związanych z obchodami włączyła się młodzież ze szkół podstawowych, przedstawiając swoją wizję Niepodległej za 20 lat. Młodzi ludzie, którzy urodzili się w wolnym kraju, nieznający pęt niewoli, opisali swoje marzenia związane z przyszłością kraju nad Wisłą. Prace są bardzo dojrzałe, pokazują, że młodzież dostrzega zmieniającą się wokół rzeczywistość i jest świadoma swojego wpływu na otaczający świat – czytamy we wstępie do książki.

Tekst i fot.: Stanisława Grelowska