Świąteczne turnieje brydżystów

swiateczne_turnieje_brydzystow

Stowarzyszenie Miłośników Brydża „Dama Pik” zorganizowało w Czarnkowie świąteczny turniej brydża, który zgromadził 15 par. Chociaż rywalizowano o nagrody, to rywalizacja toczyła się w rodzinnej atmosferze. W wolnych chwilach można było się ugościć przy suto zastawionym stole, o który zadbali organizatorzy turnieju.

Sportowa rywalizacja zakończyła się zwycięstwem pary Rafał Junik (Prezes Stowarzyszenia – Czarnków) – Zbigniew Sikorski (Trzcianka). Uczestnicy turnieju zapewniają, że zwycięstwo prezesa nie jest wynikiem ich kurtuazji wobec niego. Na drugim miejscu uplasowali się Jerzy Schedler (Czarnków) i Teresa Kołodziejczyk (Trzcianka). Trzecie miejsce Zajęli Józef Malinowski i Jacek Piechowiak (obaj Trzcianka). Turniej był również okazją do wręczenia nagród dla najlepszych zawodników w punktacji długofalowej cyklu 12 turniejów rozegranych w 2015 r. na przemian w Czarnkowie i Trzciance w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. W kategorii open najlepszym okazał się Rafał Junik, wyprzedzając Jolantę Ziętarę oraz Jerzego Schedlera. W kategorii popularnej do WK 1 pierwsze miejsce zajął Mariusz Gawrych, a w kategorii do WK 4 Andrzej Małdziński. Wszyscy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. W przerwie turnieju odbyło się również Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, na którym uchwalone zostały zmiany w statucie Stowarzyszenia.

Świąteczny turniej par rozgrywany w Ramach GP Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego (NZBS) odbył się również w Pile.

Wśród 15 rywalizujących par najlepszymi okazali się Piotr Solecki i Robert Włodkowski (obaj Piła), wyprzedzając Sławomira Czaplińskiego i Janusza Wygowskiego (obaj Piła) oraz Ryszarda Hamlinga i Sebastiana Nowaka (obaj Chodzież). Po rozegraniu 11 turniejów w ramach cyklu GP NZBS 2015 punktację długofalową wygrał Jarosław Hilbrecht (Piła) pozostawiając w pobitym polu 114 zawodników. Dalsze miejsca w nagrodzonej czołowej ósemce zajęli w kolejności: Robert Włodkowski (Piła), Jolanta Ziętara (Jastrowie), Rafał Junik (Czarnków), Roman Garski (Piła), Piotr Solecki (Piła), Janusz Wygowski (Piła) oraz Józef Grewling (Rogoźno).

Andrzej Małdziński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *