Świąteczny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej… dla pilskich przedszkolaków

Pilscy dzielnicowi w świątecznej atmosferze spotkali się z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 14 w Pile. Celem zajęć było przekazanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mundurowi także w formie warsztatów przeprowadzili zajęcia praktyczne wykorzystując fantomy. Dzieci podczas przedmiotowych przedsięwzięć były niezwykle uważne i wykazały się ogromną aktywnością.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile spotkali się z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 14 im. Wróbelka Elemelka w Pile. Podczas zajęć mundurowi uczyli najmłodszych jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i podkreślali, jak niezwykle jest to ważne, gdy drugi człowiek potrzebuje pomocy w sytuacji kryzysowej.

Dzieci uczyły się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Przedszkolaki utrwalały numery alarmowe oraz poznały sposoby sprawdzania przytomności i udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Przedszkolaki miały także możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach.

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle potrzebna. Dlatego tak bardzo ważne jest uczenie jej już od najmłodszych lat. Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ratować ludzkie życie, ponieważ ono jest najważniejsze. Podczas zajęć dzieci wykazały się dużą wiedzą i niezwykłą aktywnością.

Na zakończenie nie zabrakło pamiątkowych, świątecznych zdjęć oraz wspaniałych życzeń, płynących prosto z dziecięcych serduszek dla wszystkich policjantów!!!

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

swiateczny_kurs1_01

swiateczny_kurs1_05 swiateczny_kurs1_02 swiateczny_kurs1_03 swiateczny_kurs1_04