Światowe autorytety kryminologiczne ponownie w Pile 

29 i 30 listopada, Piła ponownie stanie się centrum międzynarodowych obrad dotyczących przestępczości, prawodawstwa w sprawach karnych oraz bezpieczeństwa publicznego. Wszystko to za sprawą Katedry Kryminalistyki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, która organizuje wyjątkowe spotkanie, łączące świat nauki i świat zbrodni. W związku z tym, pragniemy zaprosić na dwa wydarzenia:

 

  1. II Międzynarodową Konferencję Naukową „Criminology and Social Problems in Times of Change. Theory, Method and Practice”.

Omawiane zagadnienia dotyczyć będą m.in.: najnowszych badań z zakresu kryminologii, pracy policyjnej w aspekcie badań kryminalistycznych (przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstwa gospodarcze, cyberprzestępczość, problemy wykrywalności), resocjalizacji oraz bezpieczeństwa publicznego w ujęciu globalnym oraz lokalnym.

Na konferencji w Pile, pojawią się autorytety świata naukowego z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Czech, Słowacji, Niemiec.

Sylwetki wybranych ekspertów, przesyłam w załączniku.

Wraz z gośćmi zagranicznymi, podczas konferencyjnych obrad w ANS w Pile, wystąpią wybitni badacze z naszego kraju m.in.:

prof. Marcin Kadej (Uniwersytet Wrocławski), prof. Dagmara Woźniakowska (Uniwersytet Warszawski), prof. Mariusz Sztuka (Uniwersytet Jagielloński), prof. Piotr Chomczyński (ANS w Pile), prof. Przemysław Frąckowiak (ANS w Pile).

Celem spotkania tak znaczącego grona z różnych dziedzin nauki i praktyki, jest rozszerzenie współpracy między jednostkami badawczymi i ekspertami z zakresu kryminalistyki i kryminologii, poznanie najnowszych wyników badań międzynarodowych oraz rozwijanie współpracy między środowiskami akademickimi.

Pierwsze obrady odbędą się 29 listopada grudnia, o godz. 9.30 w budynku D, s. 215, na terenie kampusu akademickiego ANS w Pile.

Językiem Konferencji będą j. angielski oraz j. polski.

W przypadku chęci rozmowy z zagranicznymi gośćmi Konferencji, Uczelnia zapewni pomoc tłumacza.

Wszystkie informacje nt. konferencji dostępne są na stronie https://cps.ans.pila.pl/

  1. promocję publikacji Kryminologia. Teoria i praktyka wydanej pod redakcją naukową: dra hab. Piotra Chomczyńskiego, prof. ANS; dra hab. Przemysława Frąckowiaka, prof. ANS oraz dr hab. Dagmary Woźniakowskiej, prof. UW

Wydawcą publikacji jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

Publikacja w liczbach: 3,5 roku pracy, 3 redaktorów naukowych, 35 autorów, 47 rozdziałów, 1000 stron, liczne materiały zdjęciowe.

W spotkaniu promującym tę wyjątkową w skali kraju publikację, udział wezmą także wybrani autorzy oraz grono redaktorów.

Promocja odbędzie się 29 listopada, o godz. 16.00, w Auditorium Maximum (bud. F) ANS w Pile.

W imieniu Organizatorów, serdecznie zapraszamy na obydwa wydarzenia.

 

Aleksandra Fabiszak
Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *