Świetne wieści dla pilan! Polonia pojedzie w 2. Lidze Żużlowej!

Po wielu miesiącach niepewności i starań klub z Piły może pochwalić się licencją na starty w sezonie 2023. Takie informacje w swoich mediach społecznościowych przekazał Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii, wspierający pilski klub.

Ekipa z województwa wielkopolskiego przystąpi do rozgrywek jako PKS Polonia Piła. Jest to nowy podmiot, który zastąpił startującą w ubiegłorocznych zmaganiach ŻKS Polonię Piła.

O licencji dla PKS Polonii zdecydował zespół w składzie Magdalena Kołodziejczyk, Katarzyna Kalinowska, Ryszard Kowalski, Grażyna Makowska oraz Łukasz Szmit. Pilanie otrzymali „zwykłą” zgodę na starty.

– Polonia najpierw zgłosiła się do Prezydium Zarządu Głównego PZM z prośbą o umożliwienie złożenia wniosku licencyjnego na start drużyny w sezonie 2023. W dniu 22 lutego prezydium dało zgodę i ustaliło, że rozstrzygnięciem zajmie się zespół licencyjny. 9 marca PKS Polonia Piła otrzymała licencję zwykłą – informuje Główna Komisja Sportu Żużlowego na polskizuzel.pl

Przypomnijmy, że pilanie zostali uwzględnieni podczas grudniowej publikacji terminarza rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Na początek zmagań Polonia zmierzy się z Startem Gniezno. Ten mecz odbędzie się w drugi weekend kwietnia.

Źródło: https://po-bandzie.com.pl
Foto: Sebastian Daukszewicz

swietne_wiesci

swietne_wiesci_02 swietne_wiesci_03 swietne_wiesci_04 swietne_wiesci_05