Święty Jan Paweł II

swiety_Jan_Paweł

15 października cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile wraz z p. wicedyrektor Beatą Szymańską spotkała się w auli szkolnej, aby wspomnieć wielkiego Polaka – Jana Pawła II oraz prześledzić Jego drogę do świętości. Gościem honorowym był proboszcz parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych – ks. Stanisław Oracz.

Dzień Papieski, obchodzony od lat w naszej szkole składa się z kilku akcentów poświęconych tej niezwykłej postaci, jaką jest Jan Paweł II. W klasach uczniowie przygotowali gazetki związane z tą tematyką oraz rozmawiali na lekcjach wychowawczych o wartościach, które pozostawił Papież.

W spektaklu poetycko-muzycznym wyreżyserowanym przez polonistkę Stanisławę Grelowską zostały przypomniane najważniejsze momenty życia, myśli i słowa Papieża świadczące o Jego prostocie, a równocześnie wyjątkowości. Głębokie w swej treści wiersze przeplatały się z piosenkami i pieśniami religijnymi, które wykonał chórek przygotowany przez katechetkę Ewę Wnuk. Na zakończenie obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Jan Paweł II – Papież rekordów”, która pokazała drogę Karola Wojtyły do świętości.

– Rzeczywiście, to był święty, który żył wśród nas, przechadzał się między nami – powiedział na zakończenie ksiądz proboszcz – a teraz może wypraszać nam łaski. Dobrze, że w tej szkole są nauczyciele oraz młodzież, która pamięta o tym wielkim Polaku. Wszyscy wyjdziemy stąd ubogaceni wewnętrznie. Dziękuję za to wspólne spotkanie w Siódemce.

Tekst i fot.: Stanisława Grelowska