Szanty w Ujściu

„Szanty na bindudze” to nowa impreza, która ma szanse stać się wizytówką gminy Ujście. Jej pierwsza edycja odbyła się w piątkowe popołudnie, 3 czerwca, na Binduga Keja 105 Ujście.

Pomysłodawcami imprezy są – Marek Kamiński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ujściu i Janusz Chamarczuk, radny Rady Miejskiej w Ujściu, którzy przy wsparciu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Ujskiej zorganizowali przedsięwzięcie.

–  Ujście jest wyjątkowo pięknie położone – nad dwiema rzekami Notecią i Gwdą, ma również duże tradycje w żegludze śródlądowej więc naturalnym mi się wydawało, aby było tu też miejsce gdzie rozbrzmiewa muzyka żeglarska – mówi Marek Kamiński. – Organizując tę imprezę chcieliśmy też pomóc naszej znajomej – Małgosi, która po ciężkiej chorobie potrzebuje intensywnej rehabilitacji i cieszymy się że udało się to zrealizować.

Wśród atrakcji imprezy był m.in. pokaz motocykli, darmowy zamek dla dzieci, grill, grochówka wojskowa oraz ciasta od pań z Koła Gospodyń Wiejskich, a cały dochód z ich sprzedaży został przekazany na rehabilitację chorej ujścianki. Imprezie patronował starosta pilski Eligiusz Komarowski.

– W dzisiejszych czasach każda miejscowość, każda gmina szuka pomysłu na promocję, na wydarzenie, które mogłoby ją promować szerzej w kraju – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. – Uważam, że szanty w Ujściu mogą zagościć na stałe, tym bardziej że są tu ludzie, którzy kochają tę muzykę. Ponadto byłaby to doskonała okazja do promowania turystycznej żeglugi śródlądowej na Noteci, samego Ujścia i naszego powiatu.

Podczas koncertu wystąpiły dzieci i młodzież z ujskich szkół, w tym uczennica gimnazjum Krystyna Tyczkowska z towarzyszeniem Leszka Ćwikły. Gwiazdą wieczoru był zespół szantowy Bracia Folk, który został entuzjastycznie przyjęty przez ujską publiczność. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

Organizatorami festynu było: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Ujskiej- Janusz Chamarczuk, Iwona Kończewska, i Jacek Kamiński oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ujściu Marek Kamiński.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

szanty_w_ujsciu01

szanty_w_ujsciu02 szanty_w_ujsciu03 szanty_w_ujsciu04 szanty_w_ujsciu05 szanty_w_ujsciu06

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *