Szkolenie – zagrożenie prądem

To, że porażenie prądem elektrycznym jest niebezpieczne oraz, że może się ono zdarzyć podczas prawie każdej akcji, nikogo z ratowników nie trzeba chyba przekonywać, jednak jak pracować i w jaki sposób się zabezpieczać przez prądem elektrycznym, należy przypominać sobie jak najczęściej. W takim celu zostało zorganizowane szkolenie dla strażaków zawodowców i druhów ochotników w dniu 28 października 2015r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.

Głównym tematem szkolenia były zasady bezpieczeństwa w przypadku podejrzenia występowania zagrożenia ze strony prądu elektrycznego oraz sposoby zabezpieczania się przed nim. Szkolenie przeprowadził Dyrektor ENEA Operator Sp. z o.o. oddział Chodzież i Piła – Lech Żak. W zajęciach wzięli udział przedstawiciele ENEA S.A. oraz 46 strażaków z Komendy  Powiatowej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży oraz jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu chodzieskiego.

Szkolenie podsumował oraz podziękował Dyrektorowi ENEA Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży bryg. Przemysław Skonieczny.

Tekst: st. kpt. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: mł. asp. Artur Binkowski

szkolenie_zagrozenie01

szkolenie_zagrozenie02 szkolenie_zagrozenie03 szkolenie_zagrozenie04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *