Szkolono wolontariuszy działających przy Schronisku Miluszków w Pile

Projekt „Integracyjne spotkania i szkolenia wolontariuszy działających przy Schronisku „Miluszków”, zadanie współfinansowane ze środków Gminy Piła, został zakończony. W szkoleniach i integracji, które odbyły się 3.10 i 10.10.2020 r. wzięło udział ponad 30 aktywnie działających wolontariuszy z Pilskiego Schroniska dla Zwierząt. Przeszkolenia wolontariuszy podjął się Behawiorysta COAPE Marek Szrejter. Trenerowi bardzo dziękujemy za profesjonalizm, otwartość i podzielenie się wiedzą, zarówno teoretyczną jak i praktyczną.

Schronisko to takie szczególne miejsce, w którym spotykamy się z pełnym spectrum zachowań zwierząt i wiemy, że takie szkolenia są potrzebne. Oczywiście, chcielibyśmy móc zaoferować naszym Wolontariuszom znacznie więcej… Jesteśmy przekonani, że nie było to ostatnie takie szkolenie dla Wolontariuszy i że trener Marek Szrejter wkrótce Miluszków odwiedzi.

Projekt został napisany z myślą o Wolontariuszach, którym przyświeca bardzo ważny cel: dobro zwierząt. Pojawiają się regularnie, bez względu na pogodę, czasy, w których teraz żyjemy czy kolor kamizelki. Ostatni weekend był najlepszym dowodem, że jesienna pogoda nas nie rozpieszcza, a i COVID -19 jest czynnikiem stresogennym, ale mimo to Wolontariusze nie zawiedli i prawie wszystkie psiaki były na spacerze. Bardzo cieszy nas również, że kociej woliery  miluszkowi Wolontariusze nie omijają łukiem i kociaki też zostały wygłaskane, bo one też są częścią schroniska. Tacy Wolontariusze to skarb  i dziękujemy im za to co robią dla miluszkowych podopiecznych. Dziękujemy również Zoo-Raj za fantastyczne zabawki interaktywne, Belgram – Krzysztof Belak za umilenie nam muzycznie wieczoru integracyjnego, Łóżko za rewelacyjny Catering i MOSiR Piła za wynajęcie wiaty.

Fundacja Miluszków

szkolono_wolontariuszy1_01

szkolono_wolontariuszy1_11 szkolono_wolontariuszy1_02 szkolono_wolontariuszy1_03 szkolono_wolontariuszy1_04 szkolono_wolontariuszy1_05 szkolono_wolontariuszy1_06 szkolono_wolontariuszy1_07 szkolono_wolontariuszy1_08 szkolono_wolontariuszy1_09 szkolono_wolontariuszy1_10