Szlagiery Édith Piaf w pilskim Parku zaśpiewała Yaga Kowalik

W ramach Parkowych Spotkań, w niedzielny wieczór 17 lipca, na „scenie” w Parku Miejskim w Pile, zabrzmiały przeboje legendarnej Édith Piaf. Przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie, setkom (chyba padł rekord frekwencji) słuchaczy hity z repertuaru „Małego Wróbelka” („La Môme Piaf”) zaprezentowała Yaga Kowalik, której akompaniował na akordeonie Walentyn Dubrowskij.  

Wielkie szlagiery z repertuaru charyzmatycznej pieśniarki francuskiej, słynącej z niebywałej ekspresji i dramatyzmu, w niemniej dynamiczny i wyrazisty sposób, zaśpiewała – oczywiście po francusku – znana krakowska artystka Jadwiga Kowalik – Yaga, związana z Teatrem Essaion w Paryżu.

Jadwiga Kowalik jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendystką prestiżowego paryskiego „Conservatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona.

Artystka z sukcesami swój projekt z pieśniami Piaf prezentowała w całej Polsce, a także na scenach Paryża i Nowego Jorku.

Walentyn Dubrowskij – multiinstrumentalista (fortepian, akordeon, melodyjka, gitara, bas), uważany za jednego z najlepszych polskich pianistów, akompaniator, aranżer. Ukończył Wydział Muzykologii Państwowego Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Od 1993 roku mieszka w Krakowie, gdzie wspłółpracuje z wieloma artystami, zespołami i aktorami. Aktywnie uczestniczył w produkcji 8 albumów. Pianista z fenomenalnym wyczuciem rytmu, znawca muzyki polskiej, ukraińskiej, rosyjskiej, gruzińskiej. Swobodnie porusza się w klimatach bluesowych, jazzowych, rockowych.

Na kolejne Parkowe Spotkanie zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 24 lipca o godzinie 18.00, na koncert tradycyjnej muzyki żydowskiej „Pieśni nadziei” po hebrajsku, w wykonaniu zespołu HAGADA.

mm

szlagiery_edith_piaf00

szlagiery_edith_piaf36 szlagiery_edith_piaf01 szlagiery_edith_piaf02 szlagiery_edith_piaf03 szlagiery_edith_piaf04 szlagiery_edith_piaf05 szlagiery_edith_piaf06 szlagiery_edith_piaf07 szlagiery_edith_piaf08 szlagiery_edith_piaf09 szlagiery_edith_piaf10 szlagiery_edith_piaf11 szlagiery_edith_piaf12 szlagiery_edith_piaf13 szlagiery_edith_piaf14 szlagiery_edith_piaf15 szlagiery_edith_piaf16 szlagiery_edith_piaf17 szlagiery_edith_piaf18 szlagiery_edith_piaf19 szlagiery_edith_piaf20 szlagiery_edith_piaf21 szlagiery_edith_piaf22 szlagiery_edith_piaf23 szlagiery_edith_piaf24 szlagiery_edith_piaf25 szlagiery_edith_piaf26 szlagiery_edith_piaf27 szlagiery_edith_piaf28 szlagiery_edith_piaf29 szlagiery_edith_piaf30 szlagiery_edith_piaf31 szlagiery_edith_piaf32 szlagiery_edith_piaf33 szlagiery_edith_piaf34 szlagiery_edith_piaf35

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *