Szukamy dawcy szpiku dla Artura Piłata

Szukamy_dawcy_szpiku

18 października br. (niedziela) odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Poszukiwani będą dawcy przede wszystkim dla Artura Piłata. Akcja odbędzie się w godzinach od 10.00 do 16.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Wspiera ją starosta pilski Franciszek Tamas.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji, ponieważ każda zarejestrowana osoba to kolejna szansa na życie dla potrzebujących pacjentów. Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 roku życia będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. – Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi – informuje Renata Rafa, koordynator ds. rekrutacji dawców Fundacji DKMS Polska.

Inicjatorką akcji jest Katarzyna Blechinger-Piłat, żona Artura Piłata, który od kwietnia bieżącego roku, zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Szansą dla niego może być przeszczep szpiku lub komórek macierzystych. – Zostań Dawcą, pomóż wszystkim chorym wygrać z białaczką. Dla Ciebie to tak niewiele. Dla nas całe życie – apeluje pan Artur.

Artur Piłat jest mieszkańcem Piły, od 30 lat pełni służbę wojskową, gra na klarnecie oraz saksofonie w orkiestrze wojskowej, ma dwóch synów.

Agnieszka Matusiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *